Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

 • TAB kolejny element
 • / wyszukiwarka
 • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
 • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku

#SzczepimySię

BRZEG SIĘ SZCZEPI

spot reklamowy z lokalnym sportowcem Kamilem Karbowiakiem

Gmina Brzeg dowiezie na szczepienia osoby niepełnosprawne i niesamodzielne.

Transport do miejsca szczepień organizowany przez gminy dotyczyć będzie tylko szczególnych przypadków

Osoby uprawnione do dowozu do punktu szczepień:

 • osoby niepełnosprawne, tj. posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R Lub N lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami,
 • osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień.

W/w osoby mogą się zwracać do Gminy o transport na szczepienia, w sytuacji kiedy mają ustalony konkretny termin szczepienia. Urząd Miasta w Brzegu nie wyznacza ani daty ani godziny szczepienia danej osoby. Rejestracji na szczepienie przeciw Covid-19 należy dokonać przez:

 • Internet – za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta,
 • Przychodnia- wykaz placówek poniżej,
 • Infolinia – numer 989.

Punkty szczepień przeciw COVID-19 na terenie Gminy Brzeg:

 •  Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „ARS-MED.” Andrzej Salij, Czesław Sokół spółka Jawna, ul. Sergiusza Mossora 6, Brzeg, Tel. 77 542 18 17
 • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „ Przychodnia – Trzy Kotwice” s.c. E . Tuła-Granat, P. Bednarz, A.Szpak, ul. Trzech Kowic 6, Brzeg, Tel. 77 416 00 88
 • Zakład Usług Medycznych „KAMMED” Spółka z o.o., ul. Herberta 1, Brzeg, Tel. 77 416 11 11
 • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „ MED-VITA” s.c. Małgorzata Holler, Dorota Kęcka, Dorota Szubelak, ul Ofiar Katynia 51, Brzeg, Tel. 77 416 32 15
 • Brzeskie Centrum Medyczne- Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Brzegu, ul. Mossora 1, Brzeg, tel. 77 444 66 66, e mail: bcm@bcmbrzeg.pl

Transport odbywać się będzie z zachowaniem wymagań przeciwepidemicznych, zgodnie z wytycznymi wydanymi przez Głównego Inspektora Sanitarnego.

W celu zgłoszenia zapotrzebowania na transport należy dzwonić pod nr tel. 77 404 55 46 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00. Potrzebę transportu należy zgłosić najpóźniej 3 dni przed dniem szczepienia.

Pomoc dla potrzebujących

22 505 11 11 – infolinia Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów dla osób powyżej 70. roku życia

Dla własnego bezpieczeństwa ogranicz wychodzenie z domu. Musisz zrobić zakupy, albo wykupić leki w aptece? Skorzystaj ze specjalnej infolinii:

 • Zadzwoń na infolinię.
 • Osoba z infolinii przekaże Twój numer do ośrodka pomocy społecznej w Twojej gminie.
 • Czekaj na telefon pracownika ośrodka, który skontaktuje się z Tobą i ustali wszystkie szczegóły.
 • Wolontariusz dostarczy Ci produkty lub leki, o które poprosiłeś.
 • Przekaż pieniądze za zakupy wolontariuszowi.

Nie możesz wychodzić z domu i potrzebujesz pomocy takiej jak np. zrobienie zakupów

Skontaktuj się z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Twojej okolicy.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu
49-300 Brzeg, ul. Bolesława Chrobrego 32 A

Tel. 77 416 99  93 lub 77 404 55 95

e-mail:  mops@brzeg.pl

Chcesz bezinteresownie pomagać osobom potrzebującym?

Zadzwoń do Ośrodka Pomocy Społecznej lub zostaw nam kontakt do siebie!

https://www.mops-brzeg.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=29&Itemid=192
https://www.gov.pl/web/koronawirus/opolskie
https://wspierajseniora.pl/?fbclid=IwAR1B6Aocrzf5Sc5Z4aTqFdiq1SaOildqn4lnYpC96dVxtQdYm-X_GMkSHas

W mediach i na portalach o nas

Działo się podczas Eko Festiwalu na brzeskiej Marinie!

https://brzeg.pl/aktualnosci/95313-dzialo-sie-podczas-eko-festiwalu-na-brzeskiej-marinie/
http://bck-brzeg.pl/26-06-21-eko-festiwal-marina-pl-polonii-amerykanskiej/

Eko Festiwal ściągnął, w sobotę, 26 czerwca br., na brzeską Marinę całą rzeszę brzeskich mieszkańców, na których czekała moc atrakcji! Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, nie kryjąc radości z tego, że w końcu może spotkać się z mieszkańcami w większym gronie i to przy okazji tak wyjątkowego wydarzenia miejskiego. Burmistrz poinformował także o podarowaniu przez Stowarzyszenie Aglomeracja Wrocławska na rzecz naszej gminy trzech nowych, profesjonalnie wyposażonych kajaków, które podczas otwarcia oficjalnie przekazał pracownikom brzeskiej Mariny.

W programie Eko Festiwalu znalazły się m.in. koncerty lokalnych zespołów i wykonawców, a także zlot foodtrucków – wraz ze strefą relaksu i stoiskami eko oraz dmuchańce dla najmłodszych. Mieszkańcy mogli również brać udział w konkursach ekologicznych, warsztatach, czy spisać się w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021, dzięki pomocy rachmistrzów.

Na tym jednak nie koniec atrakcji na brzeskiej Marinie, ponieważ już dzisiaj, tj. w niedzielę, 27 czerwca odbędzie się Rozpoczęcie Lata na Marinie. Start o godzinie 14:00. W programie koncerty lokalnych grup i artystów, zlot foodtrucków oraz animacje dla dzieci!

Wszystkie wydarzenia odbywają się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Prosimy widzów o stosowanie obowiązujących zasad – w tym m.in. dezynfekcję rąk, zachowanie bezpiecznej odległości min. 1,5 m.

 

Festyn rodzinny na Korfantego

https://brzeg.pl/aktualnosci/95670-festyn-rodzinny-na-korfantego-z-udzialem-marszalek-sejmu-rp/
http://bck-brzeg.pl/10-07-21-festyn-rodzinny-na-korfantego/

W sobotę, 10 lipca br. odbył się Festyn Rodzinny na Korfantego, w którym uczestniczyli Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek, Posłanka do Parlamentu Europejskiego IX Kadencji Anna Zalewska, Posłanka Ziemi Opolskiej Wioletta Porowska, Wojewoda Opolski Sławomir Kłosowski oraz Senator Ziemi Opolskiej Jerzy Czerwiński. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonali Burmistrz Brzegu wraz z Marszałek Sejmu RP, która była pod ogromnym wrażeniem terenów dawnego kąpieliska miejskiego przy ul. Korfantego.

Następnie burmistrz wraz z gośćmi przyglądali się z bliska atrakcjom festynu, a także obejrzeli tereny dawnego kąpieliska oraz wizualizacje jego odtworzenia.

Festyn na Korfantego przepełniony był atrakcjami, jak m.in. koncerty lokalnych grup i wykonawców, eksplozja kolorów, kajaki, czy też program animacyjny dla najmłodszych.

Wywiad w Radiu z Pasją!

Dnia 14 lipca 2021 r. gościem Pana Jacka Ochmańskiego na antenie Radia z Pasją była kierownik Biura Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta w Brzegu, Pani Anna Owczar. Tematem rozmowy były między innymi organizacje wydarzeń publicznych promujących szczepienia przeciw Covid- 19. Podczas audycji zostały przedstawione akcje promocyjne adresowane do wszystkich mieszkańców naszego miasta.

Koncert „Leśne Echo” dla seniorów

https://brzeg.pl/aktualnosci/95759-zapraszamy-na-koncert-lesne-echo/

Burmistrz Brzegu

zaprasza Seniorów na koncert „Leśne Echo”, który odbędzie się w ogrodzie Dziennego Domu Pomocy w Brzegu, przy ul. Piastowskiej 29, w dniu 17.07.2021 r. o godz. 15.00.

Koncert odbędzie się przy współpracy Brzeskiego Centrum Kultury oraz Brzeskiego Centrum Seniora.

Wstęp Wolny!

Informujemy, iż w dniu koncertu odbędzie się krótka akcja informacyjna wraz z kilkuminutową prelekcją na temat szczepień przeciwko Covid-19. W trakcie imprezy będzie możliwość zapisania się na szczepienie. Dla osób chętnych, zapisanych na szczepienie przewidziane są niespodzianki.

„Leśne Echo” zagrało dla brzeskich seniorów

https://brzeg.pl/archiwum-aktualnosci/95972-lesne-echo-zagralo-dla-brzeskich-seniorow/

W sobotę, 17 lipca br. w ogrodzie Dziennego Domu Pomocy odbył się koncert zespołu „Leśne Echo”, w którym uczestniczyli brzescy Seniorzy, przedstawicielka BCM – Aleksandra Wróblewska, Zastępca Burmistrza Brzegu Tomasz Witkowski, Brzeskie Centrum Seniora, Dyrektor BCK Jacek Ochmański oraz Biuro Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta w Brzegu.

Oprócz muzycznych wrażeń można było wysłuchać krótkiej prelekcji na temat koronawirusa i szczepień przeciw Covid-19, zmierzyć ciśnienie oraz uzyskać wsparcie w procesie rejestracji na szczepienie. Na seniorów czekał również słodki poczęstunek oraz pakiety ochronne. Koncert cieszył się dużym zainteresowaniem.

https://www.gov.pl/web/koronawirus/dzialania-rzadu
https://www.gov.pl/web/szczepimysie
https://www.gov.pl/web/koronawirus/wiadomosci
https://bip.brzeg.pl/dokumenty,5_654

Aktualne informacje na temat bieżącej sytuacji sanitarno-epidemiologicznej w Polsce można śledzić na stronach internetowych: 

 

 

 


Zarejestruj się na szczepienie przeciw COVID-19

 

Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni, albo skorzystaj z tzw. szybkiej rejestracji.


Druga dawka przeciw COVID-19 w dowolnym punkcie szczepień

https://www.gov.pl/web/szczepimysie/ruszyla-mozliwosc-szczepienia-druga-dawka-w-dowolnym-punkcie-oraz-loteria-dla-zaszczepionych

 


Program oraz promocja szczepień przeciw wirusowi SARS-CoV-2

Szczepionki przeciwko COVID-19 mają przyczynić się do zminimalizowania, a docelowo do wygaszenia epidemii wirusa. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi Narodowego Programu Szczepień oraz argumentacji dlaczego warto się zaszczepić.

Rehabilitacja po COVID-19 – wykaz placówek na Opolszczyźnie

Dowiedz się więcej o rehabilitacji po COVID-19 w trybie stacjonarnym i uzdrowiskowym


Narodowa loteria

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami promującymi kampanię:

spot reklamowy z aktorem Cezarym Pazurą

film pt.: „Szczepienia jako skuteczna forma zapobiegania chorobom”

spot z płk. Witalisem Skorupką ps. „Orzeł”- Bądź bohaterem- zaszczep się!

Cezary Pazura zaszczepiony: Covid to nie żarty


Unijny certyfikat COVID w aplikacji mObywatel

https://www.gov.pl/web/szczepimysie/unijny-certyfikat-covid-juz-w-aplikacji-mobywatel

Do tej pory UCC można było pobrać jedynie z Internetowego Konta Pacjenta. Od dziś można go mieć w telefonie – w tym samym czasie pojawił się w naszej aplikacji mObywatel i w aplikacji Ministerstwa Zdrowia IKP.


Szczepienie przeciw COVID-19 osób ubezwłasnowolnionych

https://pacjent.erejestracja.ezdrowie.gov.pl/auth
https://www.gov.pl/web/szczepimysie/szczepienie-przeciw-covid-19-osob-ubezwlasnowolnionych

Opiekujesz się osobą ubezwłasnowolnioną? Żeby zapisać ją na szczepienie, nie potrzebujesz profilu zaufanego. Możesz skorzystać z szybkiej ścieżki e-rejestracji, zadzwonić na infolinię 989 lub umówić termin szczepienia bezpośrednio w punkcie szczepień.