Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 15 sierpnia, 2021 Tytuł artykułu

Piknik wojskowy z okazji Święta Wojska Polskiego oraz w 101. rocznicę Bitwy Warszawskiej

Treść artykułu

W niedzielę, 15 sierpnia w całej Polsce uroczyście obchodzono Święto Wojska Polskiego oraz 101. rocznicę Bitwy Warszawskiej, nazywanej często „Cudem nad Wisłą”.  Tegoroczne obchody zainaugurowała msza święta w intencji Ojczyzny, która została odprawiona w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego. Następnie odbył się uroczysty apel na dziedzińcu Zamku Piastów Śląskich z udziałem Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych z Wrocławia.

Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak przekazał Dowódcy 1. Brzeskiego Pułku Saperów podziękowania za dotychczasowe wsparcie, a także okolicznościowy list gratulacyjny i upominek miejski. Ponadto burmistrz, wraz z Wojewodą Opolskim Sławomirem Kłosowskim, Dowódcą 1. Brzeskiego Pułku Saperów oraz Dyrektorem Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu dr Dariuszem Byczkowskim wzięli udział w konferencji prasowej, podczas której zachęcali m.in. do szczepień na covid-19.

Oprócz oficjalnych obchodów odbył się także piknik wojskowy, w ramach którego mieszkańcy mogli podziwiać sprzęt i uzbrojenie Polskich Sił Zbrojnych oraz pozostałych służb mundurowych, a także tradycyjnie już skosztować przepysznej wojskowej grochówki. Dodatkowo na dziedzińcu Zamku Piastów Śląskich odbywały się koncerty zespołów artystycznych, których zwieńczeniem był występ wspomnianej powyżej Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych z Wrocławia.

 

Nie zapomnij udostępnić: