Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 5 kwietnia, 2016 Tytuł artykułu

Rozpoczynamy przebudowę ulic Zielonej i Lompy

Treść artykułu

Najdalej za kilkanaście dni rozpoczną się prace w obrębie pasa drogowego obu ulic. Prace potrwają do listopada. Inwestycja jest dofinansowana z rządowego programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej.

Zarówno na ulicy Zielonej oraz Lompy prace spowodują utrudnienia komunikacyjne dla mieszkańców i kierowców. Z konieczności, odcinkowo, należy spodziewać się wyłączenia z ruchu. O wszystkich zmianach będziemy informować na bieżąco. Pewne jest już natomiast to, że na czas prowadzenia prac przystanek autobusowy linii „O-B” zostanie przeniesiony z ulicy Zielonej (w sąsiedztwie szkoły) na ulicę Lwowską.

– Jest to pierwszy od wielu lat tak poważny w tym rejonie miasta remont jezdni – informuje Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak. – W związku z pracami zostanie wybudowany nowy kanał sieci kanalizacji deszczowej, co umożliwi odprowadzanie deszczówki do oddzielnej sieci. Zakres robót zakłada wykonanie nowej podbudowy oraz nawierzchni obu ulic wraz z chodnikami. Wybudowane zostanie także nowe oświetlenie.

Wysokość dofinansowania wynosi 50 procent do kosztów kwalifikowalnych zadania. Całość robót ma kosztować ponad 1,5 mln zł.

 

 

 

Nie zapomnij udostępnić: