Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 3 kwietnia, 2016 Tytuł artykułu

Rusza remont autostrady A4 na odcinku Brzeg-Opole Zachód

Treść artykułu

Rusza tegoroczny remont opolskiego odcinka autostrady A4. Obejmie on fragment jezdni w kierunku Wrocławia od węzła „Brzeg” do węzła „Opole Zachód” (około 28 km).

Remont polegający na wymianie warstwy ścieralnej jezdni podzielony będzie na cztery etapy, które potrwają po 3-4 tygodnie. W każdym z etapów wyłączone z ruchu będą odcinki o długości od około 6,5 km do 9,3 km. Ruch w obu kierunkach będzie się wówczas odbywał drugą jezdnią. Dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa oba kierunki ruchu oddzielone będą metalowymi barierami (separatorami). Na każdym odcinku prowadzonych prac, jak i na odcinkach jezdni poprzedzających zwężenia, wprowadzone zostaną ograniczenia prędkości. Informacje o remoncie będą wyświetlane na znakach zmiennej treści już na około 10 km przed robotami.

Rozpoczęcie prac planowane jest 4 kwietnia 2016 roku w godzinach przedpołudniowych w rejonie węzła Brzeg. W pierwszym etapie remontowane będzie blisko 6,5 km jezdni.

Roboty drogowe na opolskim odcinku A4 zaplanowane zostały do 30 czerwca 2016 r. Gdyby warunki pogodowe lub inne nieprzewidziane okoliczności nie pozwoliły zakończyć remontu przed wakacjami, prace zostaną wstrzymane i dokończone będą we wrześniu.

Tegoroczny remont opolskiego odcinka autostrady A4 wykonuje firma „Skanska”. Tegoroczny remont opolskiej autostrady jest czwartym z rzędu (od 2013 roku) i po jego zakończeniu nowa nawierzchnia będzie już na połowie całego opolskiego odcinka A4. Remontowane odcinki są eksploatowane bez przerwy od około 15 lat.

Bieżącej, całodobowej informacji o warunkach przejazdu autostradą A4 oraz zalecanych objazdach udziela Punkt Informacji Drogowej (PID) w Opolu, tel.: 77 456 50 58 lub 19 111 (numer ogólnopolski, w przypadku niektórych sieci komórkowych, konieczne jest poprzedzenie numeru 19 111 cyfrą 0).

Celem zachowania bezpieczeństwa, apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków na drodze.

W związku z remontem autostrady:

• Zachowaj szczególną ostrożność,

• Korzystaj z zalecanych objazdów,

• Dostosuj prędkość do warunków na drodze,

• Stosuj się do oznakowania.

Oprc i fot. M. Wandrasz, GDDKiA Oddział w Opolu

Nie zapomnij udostępnić: