Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 5 stycznia, 2016 Tytuł artykułu

Brzeg dostanie wsparcie z programu „schetynówek”

Treść artykułu

Dwie brzeskie drogi znalazły się na liście Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. To nazwa przedsięwzięcia, które jest kontynuacją „schetynówek”.

Chodzi o ulicę Zieloną i Lompy oraz ciąg komunikacyjny Wyszyńskiego-Małujowicka. Pierwsza jezdnia jest administrowana przez Gminę Brzeg. Droga w kierunku na Zielęcice i Małujowice oraz miejską strefę inwestycyjną należy do Powiatu Brzeskiego, z którym gmina będzie wspólnie realizować inwestycje (współfinansującym jest też Gmina Skarbimierz).
– Cieszymy się z zakwalifikowania nas na listę projektów, jakie dostaną dofinansowanie. To bardzo dobra wiadomość na Nowy Rok 2016 dla naszych mieszkańców – mówi Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak. – Oczywiście jesteśmy zadowoleni również z dobrych ocen, jakie zyskał projekt przebudowy ciągu komunikacyjnego Wyszyńskiego-Małujowicka w kierunku na Zielęcice i Małujowice, który będą współfinansować Gmina Brzeg, Powiat Brzeski i Gmina Skarbimierz. Oznacza to realizację dwóch dużych inwestycji w tym roku, a tym samym kolejną poprawę infrastruktury miejskiej.
Nie zapomnij udostępnić: