Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 30 stycznia, 2016 Tytuł artykułu

Futbolowy turniej samorządowy

Treść artykułu

Nasze miasto jest gospodarzem Mistrzostw Pracowników Samorządu Terytorialnego Województwa Opolskiego w Piłce Nożnej (halowej). Turniej jest rozgrywany w hali sportowej przy ul. Oławskiej. Biorą w nim udział reprezentacje gmin województwa opolskiego.

Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak witając zawodników w naszym mieście życzył sportowej rywalizacji i wskazywał na walory sportowe oraz turystyczne Brzegu. Podkreślał rolę piłki nożnej, jaką ta dyscyplina sportu spełnia dla mieszkańców naszego miasta.

dodajmy, że Brzeg wystawił reprezentację z Wiceburmistrzem Tomaszem Witkowskim na czele.

Nasze miasto jest gospodarzem XIII Mistrzostw Województwa Opolskiego Pracowników Samorządowych  w Futsalu. Turniej jest rozgrywany w hali sportowej przy ul. Oławskiej. Bierze w nim udział 12 reprezentacji gmin województwa opolskiego.

Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak witając zawodników w naszym mieście życzył sportowej rywalizacji i wskazywał na walory sportowe oraz turystyczne Brzegu. Podkreślał rolę piłki nożnej, jaką ta dyscyplina sportu spełnia dla mieszkańców naszego miasta.

Dodajmy, że Brzeg wystawił reprezentację z Wiceburmistrzem Tomaszem Witkowskim na czele.

W brzeskim finale najlepszy okazał się zespół Urzędu Miasta z Kluczborka, który  pokonał 2-0 gospodarzy z Brzegu.

Nie jest to jednak ostateczne rozstrzygnięcie, ponieważ Mistrzostwa składają się z dwóch turniejów – ten drugi rozegrany zostanie 20 lutego br. w Kluczborku i wówczas okaże się (po zsumowaniu wyników obu rozgrywek), kto zostanie Mistrzem Opolszczyzny.

Najlepszym drużynom i zawodnikom puchary i dyplomy wręczali Andrzej Buła – Marszałek Województwa Opolskiego oraz Jerzy Wrębiak – burmistrz Brzegu. – Co ciekawe, w finale spotkały się dwa miasta, w których piłka nożna jest wiodącą dyscypliną – mówił burmistrz Jerzy Wrębiak.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Grzegorza Zatora z Kluczborka, najlepszym bramkarzem – jego krajana – Kazimierza Dubowieckiego. Najlepszym strzelcem (6 bramek, w tym 3 w jednym meczu) został również kluczborczanin Tomasz Ligenza, a najstarszym zawodnikiem zawodów był 67-letni Bolesław Bortnik z Grodkowa.

Końcowa klasyfikacja:

1.       Kluczbork (Urząd Miasta)

2.       Brzeg

3.       Ozimek

4.       Olszanka

5.       Prudnik (Starostwo Powiatowe)

6.       Głogówek

7.       Lewin Brzeski

8.       Opole (Urząd Miasta)

9.       Nysa (Urząd Miejski)

10.   Opole (Pogotowie Ratunkowe)

11.   Grodków

12.   Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego

 

Nie zapomnij udostępnić: