Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 14 października, 2015 Tytuł artykułu

Przyjaciele z Goslar świętują półwiecze współpracy z Francją. Burmistrz Brzegu złożył im gratulacje

Treść artykułu

 


Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak przekazał w imieniu własnym oraz mieszkańców naszego miasta, listy gratulacyjne z pozdrowieniami dla mieszkańców Goslar (miasto partnerskie Brzegu) oraz francuskiego Arcachon. Ten ostatni samorząd jest partnerem Goslar.

Burmistrz Brzegu przybył na uroczystości na zaproszenie władz Goslar oraz Arcachon. Tradycją bowiem stało się zapraszanie z okazji wydarzeń i uroczystości również miast partnerskich, które występują po obu stronach samorządowej współpracy bilateralnej i multilateralnej.

  Przekazując gratulacje Burmistrzowi Goslar Olivierowi Jungowi oraz Merowi Arcachon Yvesowi Foullonowi Jerzy Wrębiak napisał: – W dzisiejszych czasach współpraca partnerska miast jest formą wyrażania jedności i tożsamości europejskiej. Określenie to łączy w sobie niezwykle cenne wartości, jakimi są przyjaźń i wzajemne zrozumienie pomiędzy partnerami z różnych stron kontynentu a często i stron świata. To prawdopodobnie najbardziej widoczna forma kooperacji tysięcy miast, gmin i miasteczek, dumnie podkreślających fakt prowadzenia kontaktów z partnerami zagranicznymi na wielu płaszczyznach. Z okazji jubileuszu 50 lat współpracy pomiędzy miastami Goslar i Arcachon, na ręce ich władz składam wyrazy uznania za wspaniałe świadectwo w jaki sposób współpraca miedzy mieszkańcami miast może budować mosty między narodami. Oby Państwa przykład był wzorem tolerancji, wzajemnego poszanowania i wspólnego patrzenia na przyszłość naszego kontynentu dla innych miast i nacji.

Uroczystościom w Gorlar towarzyszyła również gala wręczenia nagrody Cesarskiego Pierścienia dla Borisa Mikhailova. Wcześniej tę nagrodę odebrały takie osobistości jak Dawid Lynch. W uroczystości wzięła udział prof. Monika Grutters, Minister Kultury i Mediów Republiki Federalnej Niemiec oraz Burmistrz Windrosu Eileen Quick i Beroun Sarka Endrelowa Oba miasta są partnerskimi samorządami Goslar. Beroun jest również partnerem Brzegu. 

 

Nie zapomnij udostępnić: