Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 22 kwietnia, 2015 Tytuł artykułu

Dni Księstwa Brzeskiego: poznaj kandydatów na Księcia Brzeskiego!

Treść artykułu

 

 
Wybierzmy nowego Księcia Brzeskiego!
 
Przedstawiamy Państwu metryki kandydatów na Księcia Brzeskiego. To dziesięć  rzeczy, które powinieneś wiedzieć wybierając Księcia Brzeskiego. Wybór Księcia nastąpi w dniu 1 maja na dziedzińcu Gimnazjum Piastowskiego (teren dawnej szkoły policyjnej, wejście naprzeciw amfiteatru od ulicy Chrobrego). Głosować będzie można od godz. 12.00 do godz. 14.00 a wybierać Księcia mogą wszyscy, którzy tego dnia zjawią się na dziedzińcu. Wyniki wyborów poznamy tuż przed godziną piętnastą, kiedy to nastąpi uroczysta koronacja nowego władcy brzeskiego. Zapraszamy na wybory Księcia!
 
Metryka kandydata na Księcia Brzeskiego-Jakub Rus
1. Imię (imiona) i nazwisko:  Jakub Marek Rus
2. Stan cywilny: Kawaler
3. O sobie: Członek brzeskiej grupy teatralnej "Antytemat Productions" oraz chorągwi najemnej "Brega", zawodnik rycerskiego klubu sportowego "RKS Silesia Wrocław", student Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, na kierunku budownictwo.
4. Zainteresowania:  Sporty ekstremalne, mocna muzyka, wciągająca lektura i gry planszowe.
5. Hobby: Rekonstrukcje historyczne, teatr, snowboarding.
6. Ulubiona muzyka/zespoły/filmy: zespoły Pantera, Limp Bizkit. Filmy: Ojciec Chrzestny, Gwiezdne Wojny.
7. Ulubiona potrawa/potrawy:  Cannelloni (potrafię nawet je zrobić).
8. Ulubione miejsce w Brzegu: Kępa młyńska, to miejsce choć zapomniane i zapuszczone. Ma w sobie coś niesamowitego.
9. Najbardziej w Brzegu lubię:  To jest po prostu moje miasto!
10. Jako Książę Brzeski chciałbym:  Przywrócić brzeskie tradycje rycerskie, z zaangażowaniem reprezentować Księstwo Brzeskie oraz korzystać z pozycji jaką daje tytuł księcia. :-)
 
 
 
Metryka Kandydata na Księcia Brzeskiego-Michał Rabenda
1. Imię i nazwisko: Michał Rabenda
2. Stan cywilny: Kawaler – zajęty:-)
3. O sobie: Wokalista oraz gitarzysta zespołu „Olven”, występujący razem z grupą "Antytemat Productions" w takich spektaklach jak: Oddział Zamknięty, Rock’n’Love oraz-już niebawem-Dream On.  Pełen wdzięku gentleman o aryjskiej urodzie, posiadający wiele atutów i jeszcze więcej wad, ponieważ nawet i Książę (bądź też przyszły Książę) nie może być do końca idealny.
4. Zainteresowania: Interesuje się całym pięknem, które mnie otacza, dźwiękami, które mogę usłyszeć, wszystkim tym co mogę dotknąć, obejrzeć z bliska, patrzeć, ciągle patrzeć i poczuć zapach.
5. Hobby: Bez wątpienia muzyka, literatura science-fiction oraz fantasy, komiksy, dobre kino, rysunek.
6. Ulubiona muzyka/zespoły/filmy: Na co dzień słucham głównie britpopu, muzyki z lat 90., trochę alternatywy. Zespół, który siedzi we mnie od bardzo długiego czasu to Myslovitz.  Zazwyczaj oglądam filmy, które mogą zdawać się dobre przeglądając  oceny, komentarze czy zwiastuny. Często są to komedie, thrillery oraz filmy science fiction i fantasy.
7. Ulubiona potrawa/potrawy: Grzechem byłoby nie wspomnieć o pierogach ruskich mamy oraz Kebabie. Mniam!
8. Ulubione miejsce w Brzegu: Najbardziej lubię spędzać czas w parkach, spacerując.
9. Najbardziej w Brzegu lubię: Brzeg, to takie małe, ładne i spokojne miasteczko. Tak, lubię właśnie ten spokój. Nie ma tu za wiele, a niektórzy   po prostu za wiele wymagają. Mnie natomiast Brzeg odpowiada taki, jaki jest.
10. Jako Książę Brzeski chciałbym:  Pewnie nie mogę zbyt wiele, ale chciałbym bardziej zkulturyzować mieszkańców tego miasta. Tworzyć więcej wydarzeń, koncertów i reklamować to w jakiś sposób, tak by nikt nie narzekał, że "nic  się w tym Brzegu nie dzieje". Wszelkie inne prośby proszę kierować listownie do moich doradców a zapewne zostaną rozpatrzone;-)
 
Funkcja Księcia Brzeskiego jest reprezentacyjna i całkowicie społeczna (nie otrzymuje wynagrodzenia). Książę jest dobrym duchem naszego miasta, a jego kadencja trwa rok.
 
Dodajmy, że ustępującym Księciem Brzeskim jest Grzegorz Kapela.
 
Zespół Organizacyjny Księstwa Brzeskiego
 

 

Nie zapomnij udostępnić: