Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 17 marca, 2015 Tytuł artykułu

Jarmark Wielkanocny: coś dla podbienienia i dla duszy. Sąsiedzi z Oławy zapraszają!

Treść artykułu
 
Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w II Jarmarku Wielkanocnym, który odbędzie się na naszym Rynku 28 i 29 marca 2015 r. O szczegóły można pytać w Wydziale Promocji i Współpracy Europejskiej oraz pod nr tel. 71 3011016-18.
 
W czasie Jarmarku będą gościć u nas wystawcy z Czech, Rumunii, Niemiec, Włoch, Francji oraz Litwy, Ukrainy. Będzie to wspaniała okazja do zacieśniania więzi międzykulturowych, do wymiany doświadczeń związanych tradycjami Wielkanocnymi oraz wzmocnienia współpracy między europejskimi miastami a Oławą.
 
 
W tym roku, na całym Rynku pojawi się PONAD 100 wystawców z Polski i zagranicy a 40 z nich, swoje stoiska urządzi w drewnianych domkach, co z pewnością przyczyni się powstania niepowtarzalnego, świątecznego klimatu. Będziemy gościć wystawców z całej Polski (zgłoszenia napłynęły z Poznania, Trzebnicy, Ludźmierz k/Nowego Targu, Bolesławiec, Sosnowiec, Ignatki k/Białego Stoku, Wilno, Wołomin, Jeziorki k/Leszna, Kuczyna pow. Gostyński, Tomaszów Mazowiecki etc.)
 
Podczas Jarmarku, na Rynku stanie scena, na której pojawią się zespoły ludowe (wśród nich „Świtezianie” z Jelcza-Laskowic i „Porębiok” z Oławy) oraz schola dziecięca z parafii pw. Piotra i Pawła w Oławie „Apostolskie Nutki”, dzieci i młodzież ze Szkoły Muzycznej w Oławie, klub taneczny Athina, przedstawienie muzyczno – wokalne Pasja 21 w wykonaniu Metrospirituals, występy dzieci z WTZ z Brzegu i Jędrzejowa i wiele, wiele innych. Wciąż przygotowujemy kolejne wydarzenia i czekamy na wszystkich, którzy chcieliby wystąpić z nami na scenie.
 
Jak już wspomnieliśmy, podczas Jarmarku nie zabraknie konkursów dla dzieci i dorosłych. Jednym z nich będzie konkurs na Wielkanocny Produkt Regionalny z Masy Makowej.
 
Od poniedziałku 23 marca do piątku 27 marca, każdy chętny do udziału w konkursie będzie mógł odebrać masę makową, ufundowaną przez firmę Duke z Wierzbna, która Od 12 lat produkuje nadzienia makowe. Wystarczy przyjść do nas, do Wydziału Promocji i Współpracy Europejskiej, Ratusz 1/3, w godzinach 7.30 – 15.30, odebrać potrzebną ilość maku, następnie przygotować danie, nadać mu nazwę i przynieść w sobotę, 28 marca na oławski Rynek. Do wygranie będzie 800 zł. Szczegóły i regulamin konkursu są do pobrania w Wydziale Promocji i Współpracy Europejskiej lub na stronie internetowej Urzędu Miejskiego (www.um.olawa.pl).
 
Kolejnym konkursem, będzie konkurs na najładniejszą Palmę Wielkanocną.
W Niedzielę Palmową, można będzie przyjść ze swoją palmą na nasz Jarmark, aby wziąć udział w konkursie. Wszystkie szczegółowe informacje, kryteria oceny, skład jury zawarte są w regulaminie dostępnym w Wydziale Promocji i Współpracy Europejskiej lub na stronie internetowej Urzędu Miejskiego (www.um.olawa.pl).
 
Laureaci tego konkursów otrzymają nagrody pieniężne w wysokościach: I miejsce – 700 zł, II miejsce – 500 zł, III miejsce – 300 zł.
 
Dla dzieci choć nie tylko. Przygotowaliśmy grę w stylistyce miejskiej, która polegać będzie  na odnalezieniu 50 wielkanocnych jaj, schowanych przez nas skrzętnie, w obrębie Rynku i na Skwerze Św. Jana Pawła II ale nie tylko. Pomocą w poszukiwaniach będzie mapa, którą każdy chętny będzie mógł otrzymać w domku Organizatora. Osoby które odnajdą i przyniosą do nas jajo z nadrukowanym numerkiem, wygrają cenne nagrody rzeczowe.
 
Tradycyjnym punktem Jarmarku, który pojawił się w ubiegłym roku, i będzie z nami teraz, jest „Kucharzenie na Scenie” w wykonaniu szefa kuchni Hotelu Atrium ze Skarbimierza.
 
Obchody Jarmarkowe w pierwszym dniu, zamknie wspaniały koncert Antoniny Krzysztoń, polskiej piosenkarki, kompozytorki i autorki tekstów, który odbędzie się w Kościele Pw. Świętych Apostołów  Piotra i Pawła  w  Oławie o godzinie 19.00
 
Zapraszamy Państwa serdecznie do udziału w II Jarmarku Wielkanocnym! Czeka na Was wiele atrakcji, pysznych wyrobów kulinarnych, produktów, które na pewno przydadzą się w kuchni podczas przygotowywania Wielkanocnych potraw, rękodzieła i wiele, wiele innych.
 
Tomasz Friszmann
Burmistrz Miasta Oława
 

 

Nie zapomnij udostępnić: