Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 13 czerwca, 2014 Tytuł artykułu

„Zielonka” jest już w Brzegu. Kupiliśmy nowe tereny inwestycyjne dla miasta

Treść artykułu

 

 

 
Gmina Brzegu jest już właścicielem większości terenów po dawnej jednostce wojskowej przy ul. Małujowickiej. Burmistrz Brzegu chce aby w przyszłości powstała tam strefa inwestycyjna.
  Podpisanie aktu notarialnego miało miejsce 28 lipca w dolnośląskim oddziale Agencji Mienia Wojskowego. Wcześniej ten wojskowy administrator terenów po dawnej jednostce przy ul. Małujowickiej zorganizował przetarg, w którym ofertę złożyła Gmina Brzeg. W jej imieniu zakupu dokonał Burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński.
 
– W przyszłości rejon „Zielonki”, dotychczas oznaczony jako biała plama na mapie Brzegu, będzie strefą inwestycyjną. To historyczny moment dla miasta, ponieważ po raz pierwszy od ponad 20 lat mamy gospodarczą perspektywę rozwojową i realną szansę na tworzenie miejsc pracy  – podkreśla Burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński.  
 
Kolejnym krokiem będzie zmiana planu zagospodarowania przestrzennego, z terenu specjalnego (jakim była jednostka), właśnie na grunty inwestycyjne.
 
Zarząd Województwa Opolskiego, zgodnie z dotychczasowymi zapowiedziani, planuje przeznaczenie 15 mln. euro na m.in. inwestycje związane z uzbrojeniem terenów i poprawą infrastruktury z myślą o biznesie w Subregionie Brzeskim, w tym właśnie na „Zielonkę”.
 

 

Nie zapomnij udostępnić: