Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 9 grudnia, 2013 Tytuł artykułu

W Brzegu zapanowała świąteczna atmosfera. Przyjdź do centrum i zobacz brzeską Świąteczną Iluminację

Treść artykułu

 

 

 
Czterdzieści tysięcy światełek codziennie po zmroku ozdabia centrum naszego miasta. Dekoracja wraz z choinką została oficjalnie „rozświetlona” w sobotę 7 grudnia przez licealistkę Martę Borkowską, która wygrała konkurs organizowany przez firmę Mondelēz International (dawniej Kraft Foods) na Wielkiego Rozświetlacza Brzegu. Mondelēz International od pięciu lat przy współpracy Burmistrza Brzegu i Starosty Powiatowego funduje mieszkańcom świąteczną atmosferę połączoną z zabawą dla dzieci i dorosłych.
 
Tym razem również tradycyjnie na Placu Polonii Amerykańskiej (mimo silnego wiatru, który na szczęście nie pokrzyżował planów imprezy) było dużo zabawy dla najmłodszych i ich rodziców. Miasto odwiedziły maskotki wyrobów Mondelēz International oraz Święty Mikołaj z Kubusiem Puchatkiem.   Nie zabrakło też Śnieżynek. Dla wszystkich czekała słodka niespodzianka, czyli pyszności produkowane przez fabryki słodyczy.
 
Dzieci malowały bombki,   przygotowywały graffiti w postaci dużej pocztówki świątecznej Brzegu, wykonywały rzeźby w lodzie, a przede wszystkim bawiły się z Mikołajem w Brzeskim Centrum Kultury.
Tegoroczną niespodzianką był zimowy spektakl „Słodkie serce” w reżyserii Pauliny Rutowicz, w którym udział wzięli aktorzy Brzeskiego Centrum Kultury oraz zaproszeni na scenę mieszkańcy miasta.
Elfy produkujące czekoladę, dzieci podkradające cukierki ze słoiczka, kucharz pieczący pierniczki oraz Święty Mikołaj obdarowujący słodkościami, szczególnie podbiły serca najmłodszych. Ale przepiękne scenografie, bożonarodzeniowe pastorałki i blask świątecznych choinek sprawiły, że przez czterdzieści minut przedstawienia można było naprawdę poczuć magię zbliżających się wielkimi krokami świąt.
 
Punktem kulminacyjnym imprezy było jak zawsze ogłoszenie wyników konkursu na Wielkiego Rozświetlacza Brzegu 2013. Na scenie pojawiali się kolejno wyczytywani laureaci. Atmosfera była pełna napięcia, ponieważ do ostatniej chwili nie było wiadomo, który z nich otrzyma zaszczytny tytuł i rozpali Brzeg 40 tysiącami światełek. Co ciekawe, laureatkami w tym roku było 8 pań, ale tytuł i główna nagroda mogły przypaść w udziale tylko jednej z nich. Wielkim Rozświetlaczem Brzegu 2013 została Marta Borkowska, 17-letnia rodowita brzeżanka, która ujęła komisję konkursową bardzo nietypowym pomysłem.
 
  –Pierwszy raz w pięcioletniej historii konkursu trafiło do nas… podanie o pracę na stanowisku rozświetlacza. Przekonująca argumentacja i udokumentowane doświadczenie w tej dziedzinie, a także niepodważalna kreatywność Marty sprawiły, że jednogłośnie otrzymała ona ten wyjątkowy tytuł – przyznajeJoanna Matryba, specjalista ds. komunikacji w Mondelez Polska.
To właśnie Marta Borkowska rozpaliła główny deptak w mieście, a w raz z nim serca wszystkich brzeżan, którzy aż do końca stycznia będą mogli cieszyć się zimowymi spacerami
w blasku magicznych światełek.
– Świąteczna Iluminacja już na stałe wpisała się w grudniową scenerię naszego miasta – mówił Wojciech Huczyński,Burmistrz Brzegu, przekazując życzenia świąteczne wszystkim zebranym na Iluminacji, wszystkim, którym Brzeg jest bliski, a przede wszystkim mieszkańcom miasta i gościom odwiedzającym Brzegu podczas świąt. – Wiemy, że kolorowe światełka na ulicy Długiej cieszą się ogromnym uznaniem w oczach mieszkańców całego regionu, którzy już bez nich nie wyobrażają sobie przygotowań do tych wyjątkowych, pełnych ciepła i rodzinnej atmosfery dni – dodaje.
Świąteczna Iluminacja to cykliczne wydarzenie, odbywające się od 2009 roku w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie, organizowane z myślą o mieszkańcach powiatu brzeskiego
i okolic.
Głównym inicjatorem pomysłu jest firma Mondelēz International, lider na rynku przekąsek i wiodąca firma branży spożywczej w Polsce, właściciel między innym dwóch fabryk zlokalizowanych w Skarbimierzu koło Brzegu (woj. opolskie). Realizacją spotkania zajmowali się Brzeskie Centrum Kultury (BCK), wspierane przez Urząd Miasta Brzeg i Starostwo Powiatowe
w Brzegu. Tradycyjnie już,
w tegorocznej edycji udział wzięli: Burmistrz Brzegu – Wojciech Huczyński, Brygida Jakubowicz ze Starostwa Powiatowego w Brzegu, a także Dyrektorzy Fabryk Mondelez Polska ze Skarbimierza.
Więcej szczegółów dostępnych jest na: www.swiatecznailuminacja.pl
 
 
 

 

Nie zapomnij udostępnić: