Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 2 lutego, 2016 Tytuł artykułu

Ogrody zamkowe odzyskają blask

Treść artykułu

Sprawą na polecenie Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka zajmuje się już Biuro Urbanistyki i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta. W tym celu zostaną przygotowane projekty remontu znajdującej się w ogrodach instalacji wodnej oraz elektrycznej.

Chodzi o dwa ogrody przy Muzeum Piastów Śląskich oraz obiekt Gloriety (altana z kolumnami nad stawem) w Parku Wolności. Prace mają objąć czyszczenie, konserwację i naprawę elementów kamiennych. Rewitalizacji mają być poddane również dwie fontanny. W celu omówienia działań na najbliższe kilka miesięcy w gabinecie Burmistrza Brzegu miało miejsce spotkanie robocze.

– Stan, w jakim znajdują się te piękne obiekty pozostawia wiele do życzenia:  nie działają tam fontanny, a roślinność wymaga pielęgnacji – wyjaśnia Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak. – Na pewno nie jest to obraz, o jaki chodzi naszym mieszkańcom. Z pewnością nie można też pochwalić się nim przed turystami. Dlatego konieczne są szybkie zmiany. Tym bardziej, że administratorem  ogrodów przyzamkowych jest Gmina Brzeg.

Podczas spotkania omawiano również konieczność rewitalizacji obiektu znajdującego się w Parku Wolności. Chodzi o Glorietę, która ma być również poddana konserwacji.

W tym roku wykonane będą także niezbędne projekty i dokumentacje techniczne wodne i elektryczne (zasilanie fontanny i doprowadzenie wody).

 

Nie zapomnij udostępnić: