Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 14 października, 2013 Tytuł artykułu

Głosuj na Brzeg w konkursie „Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego 2013”

Treść artykułu

Brzeskiej Przystani Turystycznej na rzece Odrze nikomu reklamować już nie trzeba. Obiekt doskonale zdał egzamin podczas mijającego sezonu letniego, a teraz można poprzeć go w konkursie organizowanym przez władze naszego województwa.

Konkurs polega na wyborze najładniejszych miejsc w regionie, jakie udało się stworzyć w ciągu ostatnich miesięcy. Zarówno nowych jak i rewitalizowanych. Przystań turystyczna w Brzegu co prawda została wybudowana jesienią minionego roku, ale dopiero w tym sezonie obiekt zaczął funkcjonować. Odbyły się tu imprezy kulturalne oraz rekreacyjne, ale przede wszystkim zostały uruchomione regularne rejsy po Odrze (przystań rejsowa), a miłośnicy wodnej rekreacji mogli korzystać z przystani dla lodzi. Warto również podkreślić, że przystań to również punkt widokowy na panoramę miasta i dolinę Odry. Pamiętajmy, że dotychczas w mieście nie było takiego obiektu, a w miejscu, gdzie zbudowano przystań, były nieużytki. Powstanie Mariny Brzeg uwieńczyło marzenia kilkudziesięciu lat o dostępnie żeglugowym-turystycznym naszego miasta do Odry.

Ponieważ obiekt łączy w sobie walory turystyczne i architektoniczno-urbanistyczne, władze Brzegu postanowiły zgłosić obiekt do konkursu organizowanego przez władze Opolszczyzny. Prowadzony jest też konkurs dla internautów, którzy mogą głosować poprzez stronę Opolskiego Urzędu Marszałkowskiego. Każdy chętny może zagłosować na jedną spośród 13 inwestycji w naszym regionie, wybranych przez Komisję konkursową. Głosowanie trwa do 27 października. Jak informują organizatorzy, dla głosujących przewidziano okolicznościowe upominki.

Wyniki Konkursu Internautów oraz werdykt Komisji konkursowej (Nagroda główna Marszałka Województwa Opolskiego) podane zostaną w dniu rozstrzygnięcia konkursu, czyli 20 listopada 2013 .

Stąd apel do wszystkich mieszkańców Brzegu, powiatu brzeskiego oraz sympatyków i przyjaciół naszego miasta. Warto, aby Brzeg został doceniony, stąd prosimy o oddanie głosu w tym konkursie.

Nie zapomnij udostępnić: