Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 21 stycznia, 2016 Tytuł artykułu

Nowa inwestycja w BPEC

Treść artykułu

Do użytku po kapitalnym remoncie oddano w czwartkowe popołudnie (21 stycznia), kocioł grzewczy. Jest to czwarte i zarazem ostatnie urządzenie w Brzeskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej Sp. z o.o., które gruntownie zmodernizowano.

Inwestycja ta pozwoli zaoszczędzić  miejskiej spółce na zużyciu węgla, a przy tym usprawni działanie systemu grzewczego Brzegu. Jak podkreślają pracownicy BPEC, mniejsza ilość opału pozwoli na wyprodukowanie większej ilości ciepła.

– Zmniejszyliśmy również moc cieplną kotła z ponad 15 megawatów do 8, dzięki czemu kocioł będzie można użytkować również poza sezonem zimowym – dodaje Witold Nowicki, prezes BPEC.
Oficjalnego uruchomienia urządzenia grzewczego po remoncie dokonali członkowie Rady Nadzorczej spółki, Zarządu Spółki, przedstawiciele firmy wykonującej roboty techniczne, a także Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak reprezentujący właściciela spółki-Gminę Brzeg.

– Każda nowa inwestycja, zwłaszcza w tak prężnej spółce, jaką jest BPEC, niezwykle cieszy. Spółka ma bardzo poważne plany rozwoju, a wszystko co robi wraz ze swoimi pracownikami wpływa na rzecz rozwoju miasta. Nie tylko gospodarczego, ale również społecznego. Za ten wysiłek składam Państwu podziękowania – powiedział Jerzy Wrębiak.

Burmistrz przypomniał zebranym na uroczystości gościom o wynikach osiąganych przez Spółkę, a także o jej roli w społeczeństwie miasta. Zwłaszcza wspieraniu kultury oraz miejskiego sportu, w tym  wsparciu m.in. klubu piłkarskiego BTP Stal Brzeg.

 

Remont i modernizacja kotła kosztowała 3 mln zł. Między innymi dzięki tej inwestycji w tym roku pojawiła się już możliwość obniżenia ceny  ciepła o 0,5 procenta.

BPEC to główny dostawca ciepła na terenie Brzegu. Spółka planuje jeszcze w tym roku przeprowadzenie modernizacji linii przesyłowych.

Nie zapomnij udostępnić: