Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 26 czerwca, 2013 Tytuł artykułu

Marina Brzeg nad Odra. Zapraszamy w każdy weekend na podróż statkiem wycieczkowym

Treść artykułu

 

 

To propozycja skierowana nie tylko do amatorów aktywnego wypoczynku, ale przede wszystkim dla każdego, kto chce przeżyć niezapomniane emocje płynąc doliną największej polskiej rzeki. Szczególnie polecamy wyprawę stateczkiem wycieczkowym całym rodzinom, zwłaszcza dzieciom i młodzieży.
 
Dla najmłodszych rejs po Odrze to niezapomniana przygoda. Z pokładu statku można oglądać rozległą dolinę Odry ze wspaniałymi pejzażami na trasie Brzeg-Oława, ale również zobaczyć wszystkie urządzenia wodne służące do regulacji rzeki. Chodzi o śluzy, ujścia, bramy wodne i mosty.
 
– We wszystkie wakacyjne weekendy, czyli od piątku aż do niedzieli, będziemy pływać na trasie pomiędzy Mariną Brzeg, a Mariną Oława. Rejsy prowadzimy aż do 29 września. Wycieczka stateczkiem trwa około dwóch godzin. Czasem może się przedłużyć o kilkanaście minut. Zatem każdego  uczestnika rejsu czekają niezapomniane atrakcje – informuje Tomasz Strażyński, szef Mariny w Oławie.
 
Rejsy będą prowadzone zgodne z ustalonym wcześniej specjalnym „rozkładem” pływania. W każdy piątek wakacji statek wypływa z Oławy o godz. 16.00 i dobija do Mariny Brzeg około godz. 18.00. Powrót jest o godz. 18.30 (wypływa z Brzegu) i dopływa do Oławy ok. godz. 20.30.
 
– Ważne dla wszystkich uczestników rejsów jest również i to, że zapewniamy transport autobusowy-powrotny do Brzegu lub Oławy w zależności od tego, gdzie kończą się rejsy danego dnia. Zatem po ostatnim rejsie wieczornym istnieje możliwość skorzystania z autobusu powrotnego. Bilet na bus kosztuje jedynie 3 zł od osoby dorosłej i 2 zł od dziecka w wieku szkolnym – dodaje Tomasz Strażyński.
 
W soboty i niedzielę rozkład pływania przedstawia się następująco:
 
Godz. 10.00, Marina Oława (wypływanie)-godz. 12.00 cumowanie w Brzegu
Godz. 12.30, Marina Brzeg (wypływanie)-godz. 14.30 cumowanie w Oławie
Godz. 15.00, Marina Oława (wypływanie)-godz. 17.00 cumowanie w Brzegu
Godz. 17.30, Marina Brzeg (wypływanie)-godz. 19.30 cumowanie w Oławie
 
Bilet na rejsu po Odrze będzie kosztować 10 zł od osoby dorosłej i 5 zł za dziecko w wieku szkolnym.
 

 

Nie zapomnij udostępnić: