Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 17 czerwca, 2013 Tytuł artykułu

Kolejne akty wandalizmu w Brzegu

Treść artykułu

 

 

 
Zwracamy się z apelem do wszystkich mieszkańców naszego miasta, którym zależy na utrzymaniu czystości i porządku w Brzegu. Nie bądźcie obojętni na chuliganów niszczących nasze wspólne mienie. Często wystarczy tylko jeden telefon, aby ukrócić a następnie ukarać winnych dewastacji urządzeń służących nam wszystkim.
 
Dwie latarnie wyrwane z podłoża przy ulicy Słowackiego, uszkodzone dwa kolejne parkomaty stojące wzdłuż Trzech Kotwic czy zniszczone rysunkami elewacje szaletów miejskich. To tylko część niechlubnego plonu działalności wandali w naszym mieście w miniony weekend. Naprawa samych latarni pochłonie kilka tysięcy złotych. Dodając do tego sumy już wydane na wcześniejsze reperacje oświetlenia uszkodzonego przez wandali, wychodzi  kilkanaście tysięcy złotych. Cały czas trwa szacowanie strat po minionym weekendzie.
 
  – Wcześniej zostały zniszczone ławki przy deptaku na ulicy Długiej oraz wyposażenie szaletu przy ul. Kilińskiego. Jeśli dołączymy do tego uszkodzenia drzewek i krzewów, które miały miejsce w weekendy kilka tygodni wcześniej mamy sumę co najmniej przekraczającą dwadzieścia tysięcy złotych – wylicza Lucyna Mielczarek, kierownik Biura Budownictwa i Inwestycji, które zajmuje się miejską infrastrukturą. – To są kwoty wyłożone tylko na same naprawy. Proszę pamiętać, iż są to podwójnie wydane pieniądze z naszej wspólnej miejskiej puli. Raz płacimy przed sezonem za naprawę i konserwację urządzeń, a po raz drugi albo nawet trzeci za ich naprawę po „wizytach”   wandali.
 
Straż Miejska przegląda zapisy z monitoringu próbując ustalić sprawców dewastacji. Warto jednak pamiętać, iż każdy z nas-świadków dewastacji-może pomóc w uratowaniu naszego miejskiego mienia przed zniszczeniem. Wystarczy tylko jeden sygnał-telefon na policję lub do monitoringu miejskiego.  Nie w każdym punkcie miasta są bowiem kamery. Tymczasem takie czyny jak wyrywanie i uszkadzanie parkomatów, latarni, łamanie drzew musi powodować hałas. Zwłaszcza w centrum, gdzie wzdłuż ulic są budynki mieszkalne. Trudno uwierzyć, iż nikt z nas nie słyszał awanturujących się chuliganów.
 
– Proszę pamiętać, że wszelkie straty pokrywane są z naszych wspólnych miejskich pieniędzy, z pieniędzy, które można byłoby przeznaczyć na inne potrzeby.  Zwracam się z prośbą do wszystkich mieszkańców miasta o wspólne pilnowanie naszego mienia. Pokażmy wandalom, że nie mogą być bezkarni. Dlatego jeśli jesteśmy świadkami wandalizmu, poinformujmy o tym służby: policję lub straż miejską. Z pewnością pomoże to zatrzymać falę aktów wandalizmu w naszym mieście i ukarać winnych dewastacji –
apeluje Wojciech Huczyński, Burmistrz Brzegu.
Telefon alarmowy na policję to 997. Telefon na miejski monitoring całodobowy to: 77  416 06 60.

 

Nie zapomnij udostępnić: