Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 22 maja, 2013 Tytuł artykułu

Festiwal Piana Bosmana już w weekend! Koncerty, wycieczki statkami i Bilguun Ariunbaatar

Treść artykułu

 

 
Brzeżanie, Mieszkańcy Miasta i Powiatu. Po raz trzeci będziecie mieli okazję wziąć udział w jedynej i niepowtarzalnej imprezie, gdzie rekreacja łączy się z wypoczynkiem oraz atrakcjami nad Odrą. Już w najbliższy weekend zapraszamy na festiwal „Piana Bosmana 2013”!
 
Występy zespołów marynistycznych, rozrywkowych czy wreszcie pokazy łodzi połączone z możliwością wycieki statkami po Odrze to tylko część atrakcji zaplanowanych przez organizatorów. Wśród nich jest oczywiście Brzeg z mariną turystyczną na Odrze. Głównym miejscem festiwalu jest Marina w Oławie (Ścinawa Polska), natomiast nasza brzeska przystań jest bazą wycieczkową, z której będą mogli skorzystać wszyscy amatorzy zwiedzania Odry z pokładu łodzi.
 
– Zapraszamy na rejsy wycieczkowe z brzeskiej Mariny na trasie Brzeg-Oława już w sobotę od godz. 11.00 i 15.00 – zachęca Tomasz Strażyński, szef mariny w Oławie, pomysłodawca „Piany Bosmana”. – Na główną scenę festiwalu, czyli do podoławskiej Ścinawy, będzie można wybrać się statkiem wycieczkowym, oczywiście z możliwością powrotu takim samym środkiem transportu. Wycieczka trwa kilkadziesiąt minut, a podczas niej można oglądać piękne pejzaże odrzańskie.
 
– Tym razem proponujemy wycieczki na dłużej trasie niż to miało miejsce podczas Dni Księstwa Brzeskiego. Wycieczka do Oławy oraz powrót z pewnością dostarczy wszystkim wielu wrażeń. Zatem, jeśli ktoś nie miał okazji skorzystać z rejsów podczas święta miasta, zapraszamy w najbliższy weekend na brzeską przystań – dodaje Wojciech Huczyński, Burmistrz Brzegu.
 
Festiwal rozpoczyna się paradą łodzi i statków o godz. 13.00 w Oławie-Ścinawie Polskiej. Przez cały dzień będą prowadzone wycieczki na wspominanej już trasie pomiędzy mariną w Ścinawie a Brzegiem. Uroczyste wciągnięcie bandery planowane jest ok. godz. 13.30. Następnie ruszy cała karuzela atrakcji marynistycznych, rekreacyjnych oraz kulturalnych. Będą pokazy ratowników wodnych WOPR, udzielających na co dzień pomocy na Odrze, a także II Konkurs Pływania na Byle Czym. W międzyczasie imprezowiczom grać będą szantowe zespoły z gwiazdą wieczoru, doskonale znaną grupą „Zejman&Grakumpel” oraz występem Bilguun Ariunbaatar z pokazem „Gangnam style” (ok. godz. 19.00).
 
– Z pewnością dużą atrakcją brzeskiej części festiwalu będzie koncert „Orkiestry pod Odrze”, czyli zespołu muzycznego w formie big bandu, wykonującego muzykę ze statku, który do Brzegu dotrze w sobotę ok. godz. 19.00 – dodaje Tomasz Strażyński.
 
Drugi dzień festiwalu (niedziela 26 maja) to również rejs Odrą na trasie Brzeg-Oława (ok. godz. 11.00 wypływa z Brzegu), a także koncerty muzyczne, konkursy pływania na smoczych łodziach oraz pokazy ratownictwa. Atrakcyjnie zapowiadają się pokazy poduszkowców. Tego dnia gwiazdą wieczoru będzie znana grupa Mechanicy Szanty.
 
Bilet na rejsu po Odrze będzie kosztować jedynie dwa złote od osoby.
 

 

Nie zapomnij udostępnić: