Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 11 grudnia, 2012 Tytuł artykułu

Wielka Iluminacja Brzegu. Zobacz zdjęcia ze świątecznego wydarzenia!

Treść artykułu

 

W sobotę, 8 grudnia po raz czwarty Brzeg stał się magiczną stolicą regionu. Pomimo mrozu, wielu brzeżan zgromadziło się na Placu Polonii Amerykańskiej, aby wziąć udział w mikołajkowej zabawie, organizowanej przez Brzeskie Centrum Kultury i sponsora wydarzenia – firmę Kraft Foods. Zgodnie z kilkuletnią tradycją w samym sercu miasta, na specjalnej bożonarodzeniowej choince i ulicznych dekoracjach ponownie rozbłysło 40 tysięcy światełek. Uroczystego rozpalenia Świątecznej Iluminacji dokonała laureatka konkursu na Wielkiego Rozświetlacza Brzegu, rodowita mieszkanka miasta – Diana Niwisiewicz.
 
Szalona zabawa w świątecznym klimacie
 
W tym roku brzeski deptak przy ulicy Długiej zamienił się w prawdziwą Fabrykę Świętego Mikołaja. Już od południa na mieszkańców Brzegu czekały liczne atrakcje i niespodzianki. Każdy mógł wziąć udział w zimowych warsztatach artystycznych, napisać list do Świętego Mikołaja oraz stworzyć własną kartkę świąteczną, a także dokonać wpisu do Pamiątkowej Księgi Życzeń Bożonarodzeniowych. Uczestników tegorocznej Iluminacji w baśniowej zagrodzie witał Święty Mikołaj wraz ze swoimi reniferami Rudolfem i Profesorkiem. Piękne, oswojone renifery wzbudziły duże zainteresowanie wśród najmłodszych jak i dorosłych mieszkańców. Do wspólnej zabawy wszystkich zgromadzonych zachęcały znane postacie bajkowe. Miasto odwiedził między innym Kubuś Puchatek i Tygrysek, którzy chętnie pozowali do fotograficznych pamiątek.
 
Jak co roku, na wszystkich łasuchów czekały pyszności przygotowane przez sponsora imprezy firmę Kraft Foods – słodkie wyroby z fabryk w Skarbimierzu. Ponadto każdy mógł rozgrzać się aromatyczną kawą Jacobs Krönung.
 

 

”Cieszymy się, że Świąteczna Iluminacja na stałe zagościła w kalendarzu wydarzeń Brzegu. Potwierdziła to sobotnia frekwencja. Chociaż tego dnia zaskoczył nas mróz, mogliśmy liczyć na brzeżan, tak jak w poprzednich latach” – mówi Joanna Matryba, Specjalista ds. komunikacji z Kraft Foods.

 

 
Na tegorocznej Świątecznej Iluminacji pojawiły się zespoły muzyczne zarówno z Brzegu jak i okolic. Do udziału w wydarzeniu zaproszono artystów z Grodkowa, Olszanki, Lubszy i Lewina Brzeskiego oraz Brzegu. „Zespoły przygotowały specjalny repertuar – chcieliśmy by tego dnia w mieście zapanował radosny, pełen ciepła klimat nadchodzących Świat Bożego Narodzenia” – mówi Brygida Jakubowicz, Naczelnik Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Brzegu. Na koniec występów, publiczność gorącymi oklaskami przyznała tytuł „Najsłodszej Gminy 2012”. Pamiątkową statuetką i słodka nagrodą otrzymali artyści z Grodkowa. Gratulujemy!
 
W tym roku po raz pierwszy scenę Świątecznej Iluminacji 2012 zdobiły ręcznie udekorowane ozdoby choinkowe, przygotowane przez pracowników obu fabryk Kraft Foods ze Skarbimierza, brzeskie przedszkolaki oraz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Wszyscy włożyli dużo serca w swoje bombkowe dzieła. Ozdoby pracowników udekorowały choinki stojące po obu stronach sceny a wielkie kolorowe bombki przedszkolaków i uczestników WTZ sklepienie sceny. Spośród tych bombek brzeżanie wybrali „Najpiękniejsza Brzeska Bombkę”. W tym roku tytuł ten powędrował do anielskiej bombki z Przedszkola nr 6. Ponadto pięknie udekorowana, złoto-czerwona bombka z WTZ została przekazana na rzecz brzeskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 
W oczekiwaniu na finał!
 
Zaraz po zmroku rozpoczęły się przygotowania do ogłoszenia wyników konkursu na Wielkiego Rozświetlacza Brzegu 2012. Na scenie pojawiali się kolejno wyczytywani laureaci. Atmosfera była pełna napięcia, ponieważ do ostatniej chwili nie było wiadomo, który z nich otrzyma zaszczytny tytuł i rozpali miasto 40 tysiącami światełek. Wreszcie na scenie pojawił się wielki bilet z nazwiskiem zwycięzcy konkursu na „Wielkiego Rozświetlacza Brzegu”, którym została Pani Diana Niwisiewicz. Pani Diana dopingowana przez publiczność za pomocą symbolicznego przycisku, dokonałauroczystego rozpalenia. A wszystko to odbyło się kilka minut po 16. W ciągu kilku sekund miasto rozbłysło 40 tysiącami kolorowych światełek, symbolizujących 40 tysięcy mieszkańców i nastał prawdziwie świąteczny klimat.
 
Organizatorem Imprezy był BCK i Kratf Foods (główny sponsor),a partnerami Starostwo Powiatowe w Brzegu i Urząd Miasta w Brzegu
 
 

 

Tekst i fot. Anna Stankiewicz, agencja LIme

Nie zapomnij udostępnić: