Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 12 kwietnia, 2012 Tytuł artykułu

Ważne dla kierowców: Zobacz plan strefy płatnego parkowania w Brzegu

Treść artykułu

W strefie są następujące ulice i place (zobacz na plan dołączony w pliku pdf): Chrobrego, Dzierżonia, Polska, Plac Bramy Wrocławskiej, Plac Zamkowy, Plac Moniuszki, Długa, Chopina, Jezuitów, Górna, Kościelna, Rynek, Rzeźnicza, Plac nad Odrą, Wojska Polskiego, Jabłkowa, Garbarska, Młynarska, Zakonnic, Plac Młynów, Plac Koszarowy oraz Trzech Kotwic. O tym, gdzie pobierana jest opłata parkingowa informują również specjalne znaki. Wzdłuż chodników ustawiono parkomaty. Postój jest płatny w dni robocze w godz. 8-18, w sobotę w godz. 9 do 15. W dni ustawowo wolne od pracy parkowanie jest darmowe.

– Opłata za postój samochodu w strefie wynosi złotówkę, za pół godziny parkowania – informuje Michał Wiecha, inspektor w Biurze Budownictwa i Inwestycji Urzędu Miasta w Brzegu. – Natomiast pierwsza godzina parkowania kosztuje 1,5 zł, kolejna 1,80, a za trzecią godzinę należy uiścić w parkomacie opłatę w wysokości 2,10 zł. Za czwartą i następne godziny zapłacimy po złotówce. Automaty parkingowe nie wydają reszty.
 
Kierowcy mogą skorzystać z trzech rodzajów abonamentu. Miesięczny-typu „M”, czyli dla osób zameldowanych w rejonie strefy płatnego parkowania (10 zł za pierwszy samochód, a 50 zł za każdy kolejny pojazd przypadający na lokal mieszkalny), abonament miesięczny typu „Z” (dla przedsiębiorców wykonujących działalność w strefie w wys. 100 zł) oraz abonament za zastrzeżone stanowisko parkingowe (tzw. „koperta”-350 zł). Jeśli kierowca kupi bilet w miejscu A, a potem będzie chciał zaparkować w miejscu B w ciągu tej samej godziny, może to zrobić na jednym bilecie, kupionym w miejscu A. Dotyczy to tylko tych rejonów, gdzie działa strefa płatnego parkowania.
 
– Z ponoszenia opłat parkingowych zwolnione są służby komunalne i osoby niepełnosprawne – dodaje Michał Wiecha.   – Parkując auto a potem kupując bilet pamiętajmy by włożyć go w widoczne miejsce na przedniej szybie, najlepiej od strony kierowcy. Jest on bowiem dowodem dokonania opłaty. Ze strefy wyłączone są trzy parkingi: dwa przy ulicy Chrobrego, w sąsiedztwie sądu oraz Banku Spółdzielczego i postój w kwadracie ulic Dzierżonia i Reja. Tam są również parkomaty, jednak zakupiony w nich bilet upoważnia do postoju autem tylko w tych miejscach. Natomiast bilet kupiony w strefie nie upoważnia do postoju na wymienionych parkingach.
 
Biuro administratora strefy płatnego parkowania mieści się przy ul. Chopina 11.
 
Mapa strefy płatnego parkowania zawiera poglądowy obraz miejsc objętych płatnym postojem. Opłata obowiązuje bowiem na całości ulic.
Nie zapomnij udostępnić: