Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 29 grudnia, 2015 Tytuł artykułu

To warto zobaczyć! Ulica Reja nareszcie równa i w całości przejezdna (foto i video)

Treść artykułu

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Burmistrz Brzegu oddał do użytku jedną z centralnych ulic miejskich. Jezdnia co prawda była już gotowa przed świętami, jednak oficjalne uruchomienie miało miejsce 29 grudnia 2015 r.

– Cieszę się, że udało się dotrzymać termin oddania do użytku ulicy Reja – mówił Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak. – Była to trudna inwestycja, wymagająca wiele poświęcenia od pracowników firmy wykonującej roboty drogowe, za co serdecznie dziękuję. Ekipa mocno starała się, aby skończyć przed świętami. I udało się. Dzięki temu nareszcie sprawa ulicy Reja, która obrosła niemal legendą, przechodzi do historii. Zapraszam wszystkich do odwiedzenia tego zakątku miasta i oglądnięcia efektów przebudowy tej jezdni.

Burmistrz podziękował pracownikom firmy budowlanej za szybką i sprawną realizację inwestycji wręczając pamiątkowe upominki.

Przebudowa ulicy Reja była prowadzona przez 4 miesiące i kosztowała ponad 400 tys. zł. W tym czasie pojawiły się też utrudnienia, z którymi musieli uporać się wykonawcy prac (awaria sieci gazowej i konieczność jej usunięcia przez zakład gazowniczy).

Burmistrz przypominał jednocześnie, że Reja to dopiero początek rewitalizacyjnych zmian w rynku. Poza wprowadzeniem Strefy Zamieszkania i likwidacją Strefy Płatnego Parkowania, planuje przeprowadzić szereg remontów jezdni oraz chodników w najbardziej zniszczonych miejscach. Gmina natomiast szykuje się do kilku inwestycji drogowych, w tym w rejonie ulic Zielonej czy Wyszyńskiego i Małujowickiej.

Nie zapomnij udostępnić: