Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 27 września, 2017 Tytuł artykułu

Międzynarodowy Festiwal Drum Fest 2017 po raz drugi w Brzegu

Treść artykułu

Brzeskie Centrum Kultury zaprasza na XXVI Festiwal DRUM FEST 2017, który po raz drugi zawita do Brzegu!

W tym roku w ramach DRUM FEST brzeżanie wysłuchać będą mogli aż dwóch wyjątkowych koncertów. Przedstawiamy pierwszy z nich.

Niedziela – 01.10.2017 – godz. 19:00 – Duża Scena BCK

JOSE TORRES & HAVANA DREAMS 

Bilety: 
– 30,00 zł – przedsprzedaż – dostępne w Punkcie Informacji Turystycznej (info: tel. 774160040, e-mail: pitbrzeg@gmail.com),
– 40,00 zł – w dniu koncertu w kasie BCK.


Drugi koncert w ramach DRUM FEST w Brzegu odbędzie się 16.10.2017 w BCK – Russel Gilbrook & Davey Rimmer & Matt Pearce Power Trio – więcej informacji tutaj.


JOSE TORRES & HAVANA DREAMS – BCK – ND 01.10.2017 – godz. 19:00

Tegoroczną edycję Festiwalu odwiedzi Jose Torres & Havana Dreams. Jose Torres jest najsłynniejszym Kubańczykiem mieszkającym w Polsce od ponad ćwierć wieku. Jest wirtuozem instrumentów perkusyjnych. Występując od wielu lat na polskiej scenie muzycznej, współpracował z wieloma gwiazdami estrady, między innymi: Marylą Rodowicz, Kayah, Urszulą, Ryszardem Rynkowskim, Stanisławem Soyką, Mietkiem Szcześniakiem czy Blue Cafe i wieloma innymi. Jose brał udział w ponad pięćdziesięciu nagraniach płytowych polskich wykonawców, a także w nagraniach muzyki filmowej, między innymi: Krew i wino z Jackiem Nicholsonem, BandytaPrawo Ojca. Od ponad 25 lat zajmuje pierwsze miejsce  w ankiecie na najpopularniejszego muzyka roku w kategorii „Instrumenty perkusyjne”, która co roku organizowana jest przez renomowane czasopismo muzyczne Jazz Forum. Havana Dreams to pierwszy na polskiej scenie muzycznej zespół, scpecjalizujący się zarówno w tradycjonalnej muzyce kubańskiej, jak również w nowym stylu młodego pokolenia – Timbie. Każdy koncert zespołu to podróż w krainę latynoskich rytmów, pełnych słońca, kolorów i dźwięków Kuby i Ameryki Łacińskiej. W szeregach zespołu występuje wiele wspaniałych muzyków pochodzących z Kuby i Polski, a dyrektorem artystycznym jest sam Jose Torres. Podobne składy i brzmienia można posłuchać na ulicach Hawany, które oczarowują wszystkich odwiedzających wyspę. Muzyka ta ma w sobie wiele emocji – radość i energię połączone z nostalgią.

CAŁY PROGRAM FESTIWALU DRUM FEST 2017 DOSTĘPNY JEST TUTAJ

 

Nie zapomnij udostępnić: