Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 28 września, 2016 Tytuł artykułu

Festyn ,,Zbieramy Krew dla Polski” 24.09.2016 r.

Treść artykułu

Dnia 24.09.2016r. na parkingu pod ,,Bricomarche” w Brzegu odbył się festyn zorganizowany przez Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Brzegu oraz Grupę Muszkieterów. Patronat Honorowy nad IX edycją ogólnopolskiej akcji honorowego krwiodawstwa pn. ,,Zbieramy Krew dla Polski” objął w 2016r. na terenie Brzegu Burmistrz Jerzy Wrębiak.

Na miejsce festynu przybył ambulans do pobierania krwi z RCKiK w Opolu. Młodzi wolontariusze i działacze PCK rozdawali ulotki oraz zachęcali do oddawania krwi. Pozyskano 6.300ml  krwi, którą oddało 14 dawców. Wśród krwiodawców, którzy oddali podczas festynu krew rozlosowano apteczki samochodowe i upominki przekazane przez Burmistrza Brzegu.

Tradycyjnie nasza akcja była nie tylko promocją honorowego krwiodawstwa, ale towarzyszyły jej dodatkowe atrakcje tj. konkurs plastyczny, stanowisko do malowania twarzy itp. Częstowano cukierkami, rozdawano niespodzianki – balony, zabawki, obrazy i książki. Można było zapoznać się z działalnością Polskiego Czerwonego Krzyża w Brzegu, uczestniczyć w pokazie udzielania pierwszej pomocy.

Polski Czerwony Krzyż serdecznie dziękuje kierownictwu BRICOMARCHE w Brzegu za współdziałanie w zorganizowaniu festynu i młodzieży ze szkolnych kół PCK. Na wyróżnienie zasługują: Julia Bystrońska, Kinga Skóbel, Karolina Grubiak, Emilia Bajer i Elżbieta Terpiłowska  z PG Nr 4 w Brzegu, Miłosz Świerk, Krzysztof Dylak, Paulina Adamowicz i Weronika Guszpit  z PG Nr 1 w Brzegu, Mikołaj Piróg, Marek Morela, Gabriel Szyszka, Anna i Edyta Longosz z PG Nr 3 w Brzegu oraz Piotr Kuźmiński, Szymon Sikoń, Bartosz Kamiński, Aneta Omasta, Kornelia Szmulc i Adam Wójcik z I LO w Brzegu.

Organizatorzy dziękują również honorowym krwiodawcom za oddanie krwi w akcji ,,Zbieramy Krew dla Polski” a społeczeństwu brzeskiemu za wsparcie PCK i życzliwe zainteresowanie. Wierzymy, że dzięki wzajemnej współpracy i zaangażowaniu zaszczepimy w młodych ludziach szlachetną ideę honorowego krwiodawstwa, dzięki czemu zwiększymy grupę regularnych dawców krwi w naszym mieście.

Fotorelacja z imprezy na fanpage’u PCK Brzeg

 

 

 

 

Nie zapomnij udostępnić: