Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 24 września, 2016 Tytuł artykułu

Sesja na Korfantego. Burmistrz z radnymi wizytowali miejskie kąpielisko

Treść artykułu

Nieczynne od blisko dekady kąpielisko jest miejscem, które zarówno Burmistrz Brzegu jak radni Rady Miejskiej chcieliby przywrócić mieszkańcom. Sprawa jest o tyle skomplikowana, ponieważ potrzeba nie tylko nakładów finansowych na przebudowę murowanego basenu, ale także poprawy jakości wody w jeziorze.

Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak zaprosił w piątek radnych Rady Miejskiej Brzegu do sprawdzenia działania specjalnego urządzenia (rezonatora), które od kilku miesięcy oczyszcza wodę w zbiorniku. Był to jeden z punktów sesji, jaką odbyli rajcy 24 września. Jerzy Wrębiak omawiał z zebranymi stan prac oczyszczania wody, prezentacje miała też firma wykonująca te prace.

Jerzy Wrębiak przedstawił także koncepcje zagospodarowania zbiornika polegającą m.in. na zbudowaniu murowanego basenu i wydzieleniu miejsca dla kajaków i innych sprzętów pływających. Osobno stworzona była infrastruktura rekreacyjna.

Na razie rezonator będzie nada oczyszczać wodę, a jej poprawiająca się jakość potwierdzają wyniki badan wykonywane przez zewnętrzny ośrodek kliniczny.

 

Nie zapomnij udostępnić: