Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 16 września, 2016 Tytuł artykułu

Jest 400 tys. zł z Ministerstwa Sportu na budowę orlika lekkoatletycznego w Publicznym Gimnazjum nr 3

Treść artykułu

Ministerstwo Sportu i Turystyki przekaże dotację Gminie Brzeg. Burmistrz Brzegu jeszcze w tym roku chce ogłosić przetarg i wybrać wykonawcę prac.

– To ogromny sukces i kolejne środki pochodzące z zewnętrznego wsparcia, dzięki którym możemy inwestować w rozwój oświatowej bazy sportowej dla dzieci, młodzieży i naszego miasta – mówi Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.

Burmistrz przypomina jednocześnie, iż kolejna tegoroczna duża inwestycja sportowa – boisko w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5  – dobiega końca. Finał prac zaplanowano na połowę października.

W przypadku Publicznego Gimnazjum nr 3 zadanie polegać będzie na utworzeniu obiektu lekkoatletycznego poprzez przebudowę istniejącej bieżni z nawierzchnią żwirową i trybun oraz zagospodarowanie terenu wokół istniejącego boiska wielofunkcyjnego. Boisko to oraz planowany obiekt lekkoatletyczny będą stanowić przyszkolną bazę sportową zlokalizowaną na terenie Publicznego Gimnazjum nr 3 w Brzegu.

– Dzięki realizacji zadania znacząco poprawi się bezpieczeństwo osób korzystających z bieżni – dodaje Burmistrz Wrębiak. – Zmieniona zostanie nawierzchnia na bezpieczną poliuretanową. Rozszerzony zostanie zakres użytkowy obiektu poprzez wybudowanie skoczni w dal, rzutni do pchnięcia kulą, plenerowej siłowni z 4 podwójnymi stanowiskami do ćwiczeń i street workout parku z 4 urządzeniami. Bieżnia zostanie dodatkowo doświetlona. Nowa nawierzchnia natomiast, umożliwi korzystanie z obiektu osobom niepełnosprawnym, w tym osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich. W przypadku trybun, po przebudowie, będą mogły pomieścić 250 osób. Zadanie obejmie także remont muru granicznego i przebudowę w niezbędnym zakresie pieszych ciągów komunikacyjnych.

Poza dziećmi i młodzieżą z boiska będą mogli korzystać także wszyscy chętni, w tym osoby dorosłe.

Nie zapomnij udostępnić: