Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 6 września, 2016 Tytuł artykułu

Ministerstwo Sportu pomoże przy budowie boiska w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5

Treść artykułu

Gmina Brzeg otrzyma 257 tys. 600 zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki na realizację inwestycji w „piątce”. To dofinansowanie, o które Burmistrz Brzegu starał się od kilku miesięcy w tym resorcie.

Jerzy Wrębiak przypomina, że zanim projekt budowy boiska przy Publicznej Szkole Podstawowej trafił do oceny ministerialnych specjalistów, wcześniej został pozytywnie zweryfikowany przez Marszała Opolszczyzny.

– Czekaliśmy na to wsparcie z ministerstwa, ponieważ projekt jest ważny z punktu widzenia rozwoju bazy sportowej w tej części miasta, także biorąc pod uwagę dotychczasowe warunki do nauki i trenowania kultury fizycznej w „piątce” – mówi Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak. – Trwająca obecnie inwestycja jest już mocno zaawansowana. Zakłada wykonanie dwóch boisk, bieżni i mini siłowni plenerowej. Obiekt zostanie wyposażony także w bieżnie lekkoatletyczną do trenowania skoku w dal.

Koszt inwestycji to ok. 800 tys. zł. Wsparcie z ministerstwa oznacza spore oszczędności w budżecie inwestycji. Planowany termin oddania boiska do użytku to powoła października.

Nie zapomnij udostępnić: