Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 21 lipca, 2016 Tytuł artykułu

Będzie kolejny etap remontu hali przy ul. Oławskiej. Gmina dostała wsparcie z Ministerstwa Sportu

Treść artykułu

Po parkiecie i suficie, przyszła kolej na trybunę, szczytową ścianę budynku z oknami. Będzie także spore ułatwienie dla osób niepełnosprawnych.

Roboty są możliwe dzięki otrzymaniu przez Gminę Brzeg dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki. To ponad 340 tys. zł, do których taką samą sumę dołoży gmina.

– Złożyliśmy kolejny wniosek na halę sportową przy ulicy Oławskiej i cieszymy się, że został pozytywnie oceniony przez komisję ministerialną – informuje Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak. – Otrzymane fundusze pozwolą nam na kontynuowane zeszłorocznych prac. Chodzi głównie o ścianę budynku z oknami. ściana przestanie straszyć drapanym tynkiem. Przy okazji zajmiemy się trybuną oraz wejściem głównym od strony parku. Zostanie tam wykonana przebudowa polegająca m.in. na montażu urządzenia dźwigowego umożliwiającego dostęp do zaplecza socjalnego osobom niepełnosprawnym. Dotychczas były z tym spore problemy i najwyższy czas, aby położyć im kres. Odnowione zostaną także ściany budynku hali.

Halą administruje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Roboty rozpoczną się po wyłonieniu wykonawcy-prawodpodobnie z początkiem sierpnia. Na razie trwa procedura przetargowa. Plan zakłada zakończenie inwestycji późną jesienią. Do tego czasu obiekt-z konieczności-zostanie wyłączony z użytku.

Całkowity koszt zadania wyniesie ok. 700 tys. zł.

Nie zapomnij udostępnić: