Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 14 lipca, 2016 Tytuł artykułu

Wały przeciwpowodziowe na ulicy Oławskiej. Lada dzień rusza budowa!

Treść artykułu

To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców miasta, w szczególności rejonów położonych nad Odrą wzdłuż ulicy Oławskiej. Umowa na budowę umocnień przeciwpowodziowych jest już podpisana, a niebawem pojawią się ekipy i ciężki sprzęt budowlany.

Instytucja odpowiedzialna za budowę umocnień hydrologicznych, Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Opolu, przeprowadziła przetarg i wyłoniła wykonawcę. Jest nim znana skandynawska firma Skanska, która może poszczycić się wieloma inwestycjami przeciwpowodziowymi oraz hydrologicznymi w kraju. W Brzegu wał zostanie zbudowany za ponad 8 mln zł. Jak informuje WZUiMW wykonanie umocnień przeciwpowodziowych będzie realizowane trzech etapach. Plany zakładają, że zakończenie robót nastąpi 30 listopada.

– To dla nas świetna wiadomość i mamy ogromne powody do radości. W końcu wieloletni problem zalewania rejonów ulicy Oławskiej będzie rozwiązany. Oczywiście czekamy na rozpoczęcie, a następnie ich pomyślne zakończenie. Wykonawcy życzymy powodzenia: oby wszystko wyszło jak najlepiej – nie ukrywa radości Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.

Jak już informowaliśmy kilka tygodni temu, budowa wałów to efekt zaangażowania kilku osób i instytucji. Przypomnijmy, że jak informował na początku maja Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak: – Powstał montaż finansowy zadania polegający na pokryciu kosztów inwestycji z funduszy rezerwy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W sumie jest to ponad 12 mln zł, które pozwalają na rozpoczęcie inwestycji. Nie ukrywam, że jesteśmy wdzięczni za pomoc wiceministrowi sprawiedliwości Patrykowi Jakiemu oraz wojewodzie opolskiemu Adrianowi Czubakowi za zrozumienie problemu i pomoc w uzyskaniu środków na budowę umocnień przeciwpowodziowych. Osobne podziękowania należą się władzom regionu, szczególnie marszałkowi Andrzejowi Bule, który również dostrzegł potrzebę rozwiązania problemu zagrożenia powodzią w Brzegu. Od początku objęcia przeze mnie urzędu Burmistrza Brzegu obawiałem się, że sprawa budowy wałów może zostać odłożona na plan dalszy. Nawet na kilka następnych lat. Dlatego starałem się przekonać do realizacji tego zdania władze krajowe i regionalne, aby kolejne miasto było wolne od zagrożenia powodzią. Dzisiaj wszystko wskazuje na to, że wreszcie uda się zabezpieczyć mieszkańców i Brzeg przed kolejnymi kataklizmami wodnymi.

 

Nie zapomnij udostępnić: