Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 14 lipca, 2016 Tytuł artykułu

PCK obdarowuje rowerami rehabilitacyjnymi mieszkańców Brzegu

Treść artykułu

Specjalne trzykołowe rowery trafiły do kolejnej grupy osób potrzebujących. Ich zakup został sfinansowany dzięki zbiórce odzieży używanej, którą ofiarowali mieszkańcy miasta.

Rowery ułatwią codzienne poruszanie się po mieście czwórce niepełnosprawnych brzeżan. PCK mogło je kupić, ponieważ mieszkańcy miasta okazali się niezwykle hojni. Do kontenerów, które są ustawione w różnych punktach Brzegu wrzucali używaną odzież, która następnie była sprzedawana firmie zajmującej się jej utylizacją.

Ceremonia przekazania rowerów miała miejsce w siedzibie brzeskiego rejonowego oddziału PCK, czyli Dziennym Domu Pomocy Społecznej (ul. Piastowska). Obecny był także Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.

– Przekazując te rowery składam na ręce Pana Burmistrza podziękowania za hojność mieszkańców, dzięki którym możemy działać aktywnie na ziemi brzeskiej – powiedział  Walerian Twardzik, prezes oddziału rejonowego PCK w Brzegu. – Przypominam, że w dalszym ciągu prowadzimy akcję zbiórki odzieży. Do kontenerów z naszymi symbolami Polskiego Czerwonego Krzyża, ustawionych w Brzegu i sąsiednich gminach, prosimy o wrzucanie zużytej odzieży. Uzyskane w ten sposób fundusze pozwolą nam na organizowane akcji wspierania osób potrzebujących i prowadzenie działalności statutowej PCK.

– Dziękuję PCK za ofiarne zaangażowanie w działalność na terenie Brzegu. Zapewniam, że nadal jako Burmistrz będę wspierać wszystkie Państwa inicjatywy, ponieważ są one niezwykle cenne i społecznie pożyteczne – powiedział Jerzy Wrębiak. – Składam także podziękowania dla pracowników Dziennego Domu Pomocy Społecznej oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej za współpracę przy wszystkich przedsięwzięciach organizowanych przez PCK.

 W uroczystości wzięli także udział przedstawiciele zarządu rejonowego PCK w Brzegu.

Nie zapomnij udostępnić: