Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 16 czerwca, 2016 Tytuł artykułu

Rusza budowa boiska w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5

Treść artykułu

W ramach projektu zostaną wykonane dwa boiska, bieżnia, a także mini siłownia plenerowa. To już kolejne z zapowiadanych przedsięwzięć inwestycyjnych w rozwój bazy sportowej miasta. Dotychczas zrealizowano m.in. mini siłownię plenerową w Parku Ptasim czy trasy zdrowia w Parku Wolności.

Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak podkreśla, że kompleks powstający w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 to element dalszego rozwoju szkolnej bazy sportowej.

– Plac budowy został już przekazany wykonawcy i rozpoczęcia robót należy spodziewać się w ciągu kilku najbliższych dni – wyjaśnia Burmistrz Wrębiak. – Projekt zakłada wybudowanie boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni ze specjalnego tworzywa sztucznego o wymiarach 39,5 na 35 metrów. Będzie można na nim trenować grę w piłkę siatkową, nożną, koszykową i ręczną. Zbudujemy także boisko do mini-hokeja o nawierzchni trawiastej o wymiarach 29 na 12 metrów. Dodatkowo obiekt zostanie wyposażony w bieżnie lekkoatletyczną, stanowiącą rozbieg do trenowania skoku w dal. Uzupełnieniem wyposażenia będzie mini-siłownia plenerowa. Plan zakłada zakończenie robót do 30 października.

Koszt inwestycji to ok. 800 tys. zł. Burmistrz Jerzy Wrębiak przypomina, że gmina stara się o dofinansowanie inwestycji z Ministerstwa Sportu. Wcześniej projekt został wpisany na listę przedsięwzięć wskazanych przez Marszałka Opolszczyzny, jako zadanie, które powinno otrzymać wsparcie ministerialne. Teraz Gmina Brzeg czeka na rozpatrzenie wniosku.

 

Nie zapomnij udostępnić: