Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 9 czerwca, 2016 Tytuł artykułu

Sezon prac drogowych trwa. Sprawdź, gdzie mogą pojawić się utrudnienia w ruchu

Treść artykułu

Poza przebudową ciągu komunikacyjnego Wyszyńskiego-Małujowicka, roboty wykonywane są na Zielonej i Lompy, a także na chodniku przy ulicy Piastowskiej.

Od kilku dni trwają prace przy Wyszyńskiego (na zdj.). Następnie drogowcy będą kontynuować roboty poprzez ulicę Małujowicką i miejscowość Zielęcice. Koszt inwestycji to blisko 5 mln zł., a w zakresie prac, poza wykonaniem nowej nawierzchni jezdni i chodników jest też: montaż nowych latarni, częściowa przebudowa kanalizacji deszczowej, wykonanie nowych przepustów wodnych pod drogą. Całość ma być gotowa w połowie października. Do tego czasu kierowcy i piesi mogą spodziewać się utrudnień w ruchu, a także wyłączenia poszczególnych odcinków jezdni, czy chodników.

– To wspólna inwestycja trzech samorządów: Brzegu, Gminy Skarbimierz i Powiatu Brzeskiego – informuje Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak. –  Chcemy, aby już jesienią ciąg komunikacyjny prowadzący od ronda przy ulicy Armii Krajowej poprzez Wyszyńskiego, Małujowicką, a następie przez Zielęcice zyskał nową jakość drogową. To pierwsze tak poważne prace na tej trasie od dziesięcioleci. Mogliśmy je rozpocząć dzięki współpracy trzech podmiotów, które współfinansują zadanie. Zależy nam głównie na poprawieniu bezpieczeństwa i komfortu wszystkich użytkowników dróg, a także na bezproblemowym dojeździe do strefy inwestycyjnej, która jest tworzona na terenach byłej jednostki wojskowej przy ulicy Małujowickiej.

Wspólna inwestycja Brzegu i Powiatu Brzeskiego to kontynuacja ubiegłorocznych prac na chodniku przy ulicy Piastowskiej. Koszt robót to blisko 300 tys. zł, a finał planowany jest we wrześniu. Tym razem wykonywany jest odcinek pomiędzy Publiczną Szkołą Podstawową nr 1, a przejściem dla  pieszych przy Jana Pawła II. Burmistrz Jerzy Wrębiak podkreśla, że prace te wpisują się w miejskie inwestycje realizowane w parku centralnym, gdzie trwa rewitalizacja stawu. Niebawem remont elewacji swojego budynku chce rozpocząć wojsko. Chodzi o klub garnizonowy.

– Kolejny zakątek miasta zostanie uporządkowany i zyska nowy wygląd. Będzie estetyczniej i bezpieczniej, ponieważ chodnik przy ul. Piastowskiej od lat był zmorą dla mieszkańców oraz turystów – dodaje Burmistrz.

Burmistrz Brzegu prowadzi także spotkania z projektantami dróg, mając na uwadze przyszłe inwestycje. Koncepcje zakładają, przy współpracy z Powiatem Brzeskim, przebudowę ciągu komunikacyjnego ulicy Chrobrego do Placu Bramy Wrocławskiej, a także roboty na ulicy Ofiar Katynia (samodzielna inwestycja gminy).

Przebudowa prowadzona jest także w zachodniej części miasta. Wykonywana jest tam ulica Zielona oraz Lompy. Wprowadzone są objazdy i wyłączenia z ruchu, o których informują znaki drogowe. Roboty w tym rejonie prowadzone będą do listopada, a ich koszt to blisko 1,8 mln zł. Dofinansowanie na ten cel Brzeg otrzyma z rządowego programu przebudowy dróg.

  W ramach bieżącego utrzymania dróg wykonane zostały prace na ulicy Fredry. Objęły one wymianę zniszczonej nawierzchni chodników oraz jezdni. Zakończono także remont chodnika pomiędzy drogą krajową przy moście odrzańskim do mariny. W planach jest remont chodników przy ulicy Partyzantów oraz w ścisłym centrum miasta-przy ul. Młynarskiej.

Nie zapomnij udostępnić: