Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 1 czerwca, 2016 Tytuł artykułu

Twoja krew ma moc, podziel się nią. Dziewiąta edycja kampanii PCK „Zbieramy krew dla Polski”

Treść artykułu

W maju br. ruszyła kolejna edycja organizowanej przez Grupę Muszkieterów i Polski Czerwony Krzyż kampanii „Zbieramy krew dla Polski”, którą w Brzegu  objął HONOROWYM  PATRONATEM BURMISTRZ MIASTA JERZY WRĘBIAK . Akcja promująca honorowe krwiodawstwo obejmie w tym roku 172 miejscowości w całej Polsce i potrwa do 30 września.

Kampania od lat realizowana jest w okresie około wakacyjnym, ponieważ właśnie wówczas w polskich szpitalach najbardziej potrzeba krwi. Honorowe krwiodawstwo ma jednak ogromne znaczenie dla systemu opieki zdrowotnej przez cały rok – średnio co minutę potrzebny jest bowiem litr krwi.

              Dnia 04.06.2016r.  w godzinach od 10.00 do 14.00, na parkingu pod Intermarche w Brzegu przy ul. Partyzantów 3, odbędzie się festyn, w czasie którego będzie możliwość oddania krwi w specjalnie podstawionym przez Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa    w Opolu ambulansie. Będzie to okazja dla stałych krwiodawców i tych, którzy chcą oddać krew po raz pierwszy ale  z różnych względów wahają się  – czy to zabieg bezpieczny? czy to boli? czy jest jakieś ryzyko?

Obawy te rozpraszać będą swoimi wystąpieniami i osobistą rozmową nasi długoletni krwiodawcy. Poza tym, każdy kandydat na krwiodawcę, zostanie na miejscu przebadany pod kątem możliwości oddania krwi, bowiem krew, za zgodą lekarza, mogą oddać jedynie osoby zdrowe i pełnoletnie, między 18 a 60 rokiem życia.
Organizatorzy – Polski Czerwony Krzyż w Brzegu oraz Grupa Muszkieterów zapewniają miłą atmosferę na Festynie. Dla najmłodszych  konkurs plastyczny, słodycze i inne niespodzianki. Dla krwiodawców nagrody – apteczki samochodowe i  drobne upominki przekazane przez Urząd Miasta w Brzegu.

Zapraszamy do wspólnej akcji!

festyn

Nie zapomnij udostępnić: