Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 16 kwietnia, 2016 Tytuł artykułu

Najbardziej kreatywni konstruktorzy w NSP im. św. Tomasza z Akwinu w Brzegu na konkursie „Klocki LEGOo – oczyma wyobraźni”

Treść artykułu

Najbardziej kreatywni konstruktorzy w NSP im. św. Tomasza z Akwinu w Brzegu na konkursie „Klocki LEGOo – oczyma wyobraźni”.

To wspaniałe wydarzenie odbyło 14- go kwietnia na terenie szkoły św. Tomasza z Akwinu w Brzegu. Jego pomysłodawcą jest prezes stowarzyszenia prowadzącego szkołę Magdalena Krzemowska – jedna z jurorek konkursu. „Nie znam dziecka które nie lubi się bawić klockami LEGO, to bardzo kreatywna zabawka, pobudzająca wyobraźnię, myślenie przestrzenne w połączeniu z dobrą zabawą.” – mówi pomysłodawczyni konkursu. Do rozgrywek stawiły się trzy drużyny z brzeskich szkół podstawowych jak PSP3, PSP5, PSP8.W czteroosobowym  składzie złożonym z uczniów klas szóstych, drużyny musiały się zmierzyć z zadaniem skonstruowania mostu, z określonej liczby klocków, po którym miał przejechać wskazany przez jury pojazd. Ocenie podlegała praca zespołowa, kreatywność konstrukcji, oraz dopełnienie warunków regulaminowych. Aby rozgrzać swoje zdolności pracy w zespole, drużyny wraz z opiekunem musiały zbudować wierzę z kubeczków za pomocą gumki z mackami. Po rozgrzewce wszyscy zabrali się do zadania głównego na które mieli 60 min. „Bardzo się cieszę, że mogę uczestniczyć w takim wydarzeniu, z podziwem patrzyłam na wykonywane projekty”- mówi Anna Granos architekt  – juror. Walka trwała do ostatnich sekund.

Różnice punktowe były niewielkie jednak ostatecznie I Miejsce i tytuł Najlepszego Konstruktora w Brzegu z klocków LEGO otrzymali: Jakub Godziemba – Czyż, Rafał Ejsmont, Rafał Wierzbicki, Piotr Okoński – (PSP5) Gratulujemy !!!Zwycięzcy zostali nagrodzeni zestawami klocków LEGO Architecture, których fundatorem jest Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.  Na następny konkurs zapraszamy w kolejnym roku szkolnym. Więcej zdjęć na stronie www.nspbrzeg.szkolnastrona.pl Zapraszamy  :) Sponsorem materiałów konkursowych jest Fundacja Górażdże – Aktywni w Regionie.

Nie zapomnij udostępnić: