Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 19 kwietnia, 2016 Tytuł artykułu

Brzeg będzie miał wały przeciwpowodziowe. Jest pozytywny finał działań Burmistrza Brzegu!

Treść artykułu

 

To ogromny sukces całego miasta i działań, jakie Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak prowadził przez ostatnie tygodnie. Chodziło o rozmowy oraz ustalenia nie tylko z władzami rządowymi i samorządowymi regionu, ale przede wszystkim na szczeblu centralnym w Warszawie.

Stawką było rozpoczęcie prac jeszcze w tym roku. W przeciwnym razie sprawa  budowy wałów od mostu na Odrze, a następnie wzdłuż ulicy Oławskiej w obrębie popularnie nazywanym Rataje i dalej do granicy z Dolnym Śląskiem mogłaby zostać odłożona na plan dalszy. Nawet na kilka następnych lat.

– Nie często mam okazję przekazać tak dobre wiadomości, jak dziś – mówi Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak. – Otóż wspólnie z Panem Wojewodą Adrianem Czubakiem informujemy, że są środki finansowe na budowę wałów przeciwpowodziowych w rejonie Brzegu. Chodzi o fundusze z rezerwy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych oraz pieniądze pochodzące z budżetu województwa. Dzięki staraniom tych osób, tutaj na szczeblu regionalnym, a także pomocy Pana Posła Patryka Jakiego, Wiceministra Sprawiedliwości, możemy dzisiaj cieszyć się, że niebawem uda rozpocząć się to, o czym zapominano przez ostatnie lata. Chodzi o stworzenie zabezpieczenia przeciwpowodziowego miasta. Proszę pamiętać, że dzisiaj w przypadku powodzi mielibyśmy zagrożone znacznie większe obszary niż w roku np. 1997.

Jerzy Wrębiak przekazał również, że jak informuje Wojewódzki Zarząd Urządzeń i Melioracji Wodnych w Opolu, inwestycja ruszy najszybciej jak to możliwe, czyli po przeprowadzeniu przetargu. Realizacja przewidziana jest do końca bieżącego roku.

Burmistrz Brzegu podczas specjalnej konferencji prasowej w Urzędzie Miasta przekazał informacje dotyczące inwestycji, ale również złożył za pośrednictwem mediów podziękowania za wsparcie starań w budowie wałów wszystkim osobom, które brały udział w tym procesie. Szczególnie Burmistrz podkreślał zasługi i pomoc w realizacji inwestycji dla Ministra Patryka Jakiego, Wojewody Opolskiego Adriana Czubaka, a także Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły.

Nie zapomnij udostępnić: