Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 24 marca, 2016 Tytuł artykułu

Wielkanoc z PCK 2016

Treść artykułu

 

 

Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Brzegu w imieniu wszystkich obdarowanych świąteczną pomocą składa serdeczne podziękowania i najlepsze życzenia mieszkańcom naszego miasta, którzy wsparli tegoroczną akcję „Wielkanoc z PCK 2016”.

Z kwesty trwającej od 07.03.2016r. do 11.03.2016r. dzięki zaangażowaniu młodzieży zebraliśmy 6960,83 zł.

Na wyróżnienie zasługują uczniowie: Jagoda Sobiegraj i Zofia Wierzbicka z ZS nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Brzegu, Piotr Zięba i Piotr Korycki z ZS nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu oraz Kamila Jacheć i Karolina Walczak z II Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu.

Do akcji świątecznej włączyło się także Szkolne Koło PCK przy PSP w Czepielowicach, które przeprowadziło w swojej placówce zbiórkę żywności dla osób potrzebujących.

Ofiarność mieszkańców Brzegu i zaangażowanie dzieci i młodzieży pozwoliło nam na przekazanie 261 paczek osobom będącym w trudnej sytuacji materialnej, które zwróciły się z prośbą o świąteczną pomoc żywnościową do PCK.

Do każdej paczki załączone były własnoręcznie wykonane przez dzieci kartki Wielkanocne pełne baranków, kurczaków i pisanek. Najpiękniejsze z nich zostaną nagrodzone przez Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Brzegu.

Największą radość sprawia nam to, że tej społecznej wrażliwości uczą się już dzieci i młodzież zrzeszone w Szkolnych Kołach PCK i przedszkolnych Klubach Wiewiórka.

Jako Polski Czerwony Krzyż cieszymy się, że ideę wzajemnej pomocy udaje się nam skutecznie realizować w naszym mieście, że ludzie, którym dzisiaj jest lepiej potrafią podzielić się z tymi, którzy z różnych przyczyn cierpią niedostatek.

Wszystkim, którzy chcieliby pomóc w akcjach charytatywnych PCK proponujemy przekazanie przy najbliższym rozliczeniu PIT 1% podatku dochodowego na rzecz PCK Brzeg
nr KRS 0000 22 55 87.

Nie zapomnij udostępnić: