Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 23 lutego, 2016 Tytuł artykułu

Władze Brzegu wspierają Policję. Będą dodatkowe patrole

Treść artykułu

Dzięki porozumieniu, w którym miasto przekazuje wsparcie finansowe dla Policji, będzie bezpieczniej. W centrum, a także parkach i skwerach, pojawią się dodatkowe patrole funkcjonariuszy.

Jak podkreśla Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, zaletą porozumienia o przekazaniu funduszy na uruchomienie ponadnormatywnych służb przez Policję jest to, że funkcjonariusze będą pieszo patrolować wskazane miejsca.

Specjalne porozumienie przekazujące Policji kwotę 20 tys. zł podpisano w gabinecie Burmistrza Brzegu (23 lutego 2016 r.). Ze strony policji porozumienie podpisał Komendant Powiatowy Policji w Brzegu, inspektor Arkadiusz Bieda.

– Cieszę się, że uda się utworzyć dodatkowe patrole policji, która będzie pieszo patrolować miasto. Zależy nam na centrum miasta, parkach, skwerach, w tym głównie Parku nad Fosą oraz Parku Wolności – powiedział Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.

– W imieniu Policji oraz funkcjonariuszy brzeskiej komendy chciałem przekazać wyrazy uznania za podjęcie decyzji, która umożliwi wspólne działanie prewencyjne w celu wzmocnienia bezpieczeństwa miasta. Pragnę podkreślić, że są to pierwsze od wielu lat fundusze na ponadnormatywne służby. Dodam, iż patrole nie będą odbywać się w miejsce, normalnej, codziennej pracy naszej jednostki. Jest to forma dodatkowa, dlatego też należy spodziewać się większej liczby funkcjonariuszy na miejskich ulicach, skwerach i parkach.

Służby ruszą od kwietnia i potrwają do grudnia. Będą prowadzone w weekendy.

 

 

Nie zapomnij udostępnić: