Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 12 maja, 2017 Tytuł artykułu

Innowacyjnie i przedsiębiorczo w ÓSEMCE

Treść artykułu

W ramach innowacji pedagogicznej „Brzeski System Doradztwa Edukacyjno-Zawodowego. Od przedszkola do gimnazjum” realizowanej w roku szkolnym 2016/2017już po raz drugi w Zespole Szkół nr2 z OI w Brzegu 11 maja 2017r. odbył się Dzień Kariery Zawodowej z modułu Przedsiębiorczość.

Celem przedsięwzięcia jest poszerzanie wiedzy i umiejętności uczniów dotyczącej przedsiębiorczości poprzez zabawę i aktywną pracę w grupie.

W ramach Dnia Kariery uczniowie mieli okazję poznać osoby, które osiągnęły sukces i realizują się w różnorakich zawodach będących jednocześnie ich pasją. Wśród zaproszonych gości specyfikę swojej pracy zaprezentowali: Ryszard Chojnowski, tłumacz gier komputerowych, Tomasz Zacharewicz, dziennikarz, Wojciech Zabłocki, terapeuta uzależnień, Sylwester Żołyński, treser psów.

Uczniowie brali udział w konkursach na innowacyjność (w których wykazywali się – oprócz umiejętności manualnych – pomysłem i kreatywnością) w konkurencjach zręcznościowych i grach logicznych oraz biznesowych. Zdobywcy największej liczby punktów zostali nagrodzeni bonami pieniężnymi.

Ponadto ogłoszono wyniki konkursu szkolnego „Mój wymarzony zawód”. Laureaci wybrane przez siebie zawody zaprezentowali przed społecznością szkolną. I miejsce zdobył Sebastian Nawrocki -zawód pianisty, II miejsce Svitlana  Perepelytsya- zawód fotografa, III miejsce Michał Frankiewicz –weterynarza.

 

Materiał przygotowała Aneta Strzecha-Ochocińska

 

Nie zapomnij udostępnić: