Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 7 maja, 2017 Tytuł artykułu

Wizyta gości z węgierskiego Székesfehérvár

Treść artykułu

W dniach 3-4 maja br. na zaproszenie Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka gościła w naszym mieście delegacja z Székesfehérvár na Węgrzech. W jej skład wchodzili: Zsuzsanna Deák Lajosné – radna gminy Székesfehérvár, Zsuzsa Vargane Szabo – nauczycielka w Szkole Podstawowej im. Székesfehérvári Szena Teri oraz Ewa Lazas z Polskiego Stowarzyszenia Miasta Székesfehérvár. 

Wizyta była pokłosiem podróży studyjnej na Węgry, którą pod koniec ubiegłego roku odbyła dyrektor Zespołu Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Brzegu Lucyna Bończak. Nawiązane wówczas kontakty zaowocowały chęcią utrzymywania bliższych relacji między szkołami w Polsce i na Węgrzech. Placówka w Székesfehérvár, podobnie jak nasza szkoła, ma charakter integracyjny –  razem uczą się dzieci niepełnosprawne i zdrowe. Partnerstwo obu jednostek pozwoli zatem na wymianę doświadczeń, wprowadzanie nowych rozwiązań i realizowanie wspólnych przedsięwzięć. Kontakty z kolegami z zagranicy są wreszcie niezwykle cenne dla samych uczniów – dzięki nim poznają nową kulturę, język i obyczaje.

Podczas dwudniowej wizyty w Brzegu goście z Székesfehérvár mieli okazję obejrzeć miasto, a także odwiedzić Zespół Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi. Tam czekało na przybyłych niezwykle ciepłe przyjęcie – szkoła przystrojona węgierskimi flagami, uczniowie częstujący własnoręcznie upieczonymi babeczkami i piękny program artystyczny, w którym nie zabrakło węgierskich akcentów. Goście nie kryli zachwytu nad zdolnościami aktorskimi i językowymi naszych uczniów, byli także pod wielkim wrażeniem serdeczności, z jaką zostali przywitani w Brzegu. Odjeżdżając, wyrazili nadzieję, że do kolejnego spotkania z brzeskimi uczniami i nauczycielami dojdzie już w partnerskiej Szkole Podstawowej w Székesfehérvár.

 

 

 

 

 

Nie zapomnij udostępnić: