Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 24 października, 2016 Tytuł artykułu

Brzeżanka Natalia Bajor na Mistrzostwach Europy w Tenisie Stołowym

Treść artykułu

W dniach 18 – 23 października w Budapeszcie odbyły się indywidualne mistrzostwa Europy seniorów w tenisie stołowym. Polskę reprezentowało ośmioro zawodników i zawodniczek: Jakub Dyjas, Daniel Górak, Tomasz Lewandowski i Patryk Zatówka wśród mężczyzn oraz Katarzyna Grzybowska, Natalia Partyka, Natalia Bajor i Klaudia Kusińska wśród kobiet. Najlepiej wypadł młody 21-letni Jakub Dyjas, który w grze pojedynczej zdobył brązowy medal, ulegając o wejście do finału 1-4 Francuzowi Emmanuele Lebesson. Ponadto w grze podwójnej J. Dyjas wspólnie z D.Górakiem wywalczyli wicemistrzostwo Europy, przegrywając w finale 2-4 z parą Patrick Franziska(Francja) i Jonathan Groth(Dania).

Całkowicie zawiodły nasze doświadczone panie : K. Grzybowska i N. Partyka, które w grze pojedynczej odpadły już w I rundzie turnieju głównego z niżej notowanymi pingpongistkami (nasze zawodniczki były rozstawione), a w grze podwójnej odpadły już w II rundzie. W turnieju głównym też wystąpiła brzeżanka 19-letnia Natalia Bajor, która musiała się tam przebijać z eliminacji. Ale w turnieju głównym natrafiła w I rundzie na doświadczoną 38 – letnią Białorusinkę Viktorię Pavlovich (3-krotną olimpijkę, mistrzynię Europy w 2010 roku w grze pojedynczej, a ponadto złotą medalistkę ME w 2007 roku w grze podwójnej i jeszcze 8-krotną srebrną i brązową medalistkę na innych ME w grach pojedynczych, mieszanych i drużynowych. Z tak utytułowaną zawodniczką przyszło się zmierzyć Natalii i trzeba przyznać, że w niektórych fragmentach gry nasza zawodniczka dorównywała słynnej Białorusince, przegrywając w końcówce meczu 2-4 ( 1-11, 8-11, 11-8, 11-9, 8-11, 8-11). Naszą zawodniczkę i Kl.Kusińską (zaszła do II rundy turnieju głównego) pochwalił szef wyszkolenia PZTS Stefan Dryszel, który wspólnie z Januszem Pinderą komentował relację z ME na antenie Eurosportu. Oto wyniki brzeżanki:

Eliminacje:

Natalia Bajor – Stefanie Christensen (Dania) – 4-1 (-9,3,8,6,10),

N. Bajor – Maria Malanina (Rosja) – 4-1 (10,10,8,-11,9),

N. Bajor – Krasimira Vovkova (Bułgaria) – 4-0 (6,4,8,5) i awans z 1. pozycji do turnieju głównego.

Turniej główny: I runda

N.Bajor – V. Pavlovich – 2-4 (-1,-8,8,9,-8,-8).
Gra podwójna :

preelimicje:

N.Bajor/Kl. Kusińska – Margo Daegraef/Eline Loyen (Belgia) – 3-2 (8,8,-8-3,2)

Turniej główny – I runda:

N. Bajor/Kl. Kusińska – Yana Noskova /Yulia Prokhorova (Rosja) – 0-4 (-7,-6-7,-5).

Już od 28-10 października brzeżanka weźmie udział w I Grand Prix Polski seniorów w Wieliczce, gdzie jest rozstawiona z nr 5.
Pozdrawiam !
Tytus Strzelbicki

fot. arch. N. Bajor

Nie zapomnij udostępnić: