Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 22 września, 2016 Tytuł artykułu

Spotkanie autorskie. Pisarka Gaja Kołodziej i uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1

Treść artykułu

19.09.2016 w  Oddziale Dziecięcym Brzeskiej Biblioteki Miejskiej odbyło się spotkanie pisarki – Gai Kołodziej z uczniami Publicznego Gimnazjum nr 1 w Brzegu.

Młoda, śliczna, uśmiechnięta dziewczyna nie pasowała do wyobrażeń  uczniów o pisarce, która powinna być dojrzała i poważna. Spotkanie prowadziła sama autorka, nadając mu spontaniczności i życia, często zarażając śmiechem i prowokując do aktywnego udziału.

Gdy stwierdziła, że pomysł na pisanie zrodził się samoistnie na nużącej lekcji matematyki, kiedy autorka, dodając sobie cech agentki stworzyła w wyobraźni świat bliski Jamesowi Bondowi, w którym  to ona została zwerbowana do Tajnej Międzynarodowej Agencji Detektywistycznej, „kupiła” nas wszystkich.

Gaja Kołodziej bardzo przekonująco, bez koloryzowania przedstawiła młodzieży blaski i cienie bycia pisarką; akcentowała „ból” tworzenia i nieustanną konieczność  pracy, samodoskonalenia,  czasem mimo wszystko…

Gaja Kołodziej jest autorką powieści młodzieżowych, m.in. „Wystrzałowej licealistki”, „Wystrzałowej maturzystki”,„Daru”, „Przemilczeń, w swoim „młodym „ dorobku ma już 8 tytułów.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej, wesołej i „słodkiej” atmosferze, gdyż błyskotliwe pytania bądź odpowiedzi pisarka nagradzała cukierkami.

Naszą wyobraźnię bardzo poruszyła kwestia tzw. białych kłamstw, w których uczniowie pewnie prześcigają nawet najbardziej skomplikowanych bohaterów literackich, co zostało udowodnione.

Serdecznie dziękujemy pani Teresie Uruskiej i wszystkim pracownikom Biblioteki Miejskiej w Brzegu za zorganizowanie spotkania i możliwość naszego w nim udziału.

                                                                                              Uczniowie kl.2b i 3b PG nr 1

z nauczycielami

 

Nie zapomnij udostępnić: