Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 20 września, 2016 Tytuł artykułu

Kajakami przez Odrę

Treść artykułu

10 września 2016 roku klasa II a Publicznego Gimnazjum nr 4 w Brzegu wraz z wychowawcą i rodzicami uczestniczyła w wycieczce krajoznawczej w formie spływu kajakowego przez Odrę. Zbiórka odbyła się na przystani „Marina” Brzeg, gdzie wszyscy zostali poinformowani przez zespół ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Brzegu o zasadach obowiązujących w czasie trwania spływu kajakiem.

Po zakończeniu spływu zmęczeni, ale i zadowoleni uczestnicy, wsiedli do łodzi i wyruszyli, aby zobaczyć, jak pracuje śluza, czyli jak podczas żeglugi pokonuje się różnice poziomu wody, a następnie udali się na krótką przerwę i posiłek. Uczestnicy wycieczki wzięli również w interesującym pokazie pierwszej pomocy, który poprowadziła pani ratownik. Kiedy zbliżał się już koniec spotkania instruktorzy z WOPR przygotowali miłą niespodziankę – możliwość przejechania się motorówką, z której część uczestników wycieczki skorzystała, co dostarczyło wielu wspaniałych wrażeń.

Przez cały czas trwania wycieczki towarzyszyła nam piękna pogoda i mimo zmęczenia wszyscy byli bardzo zadowoleni. Cały zespół ratowników WOPR zadbał o przyjemną atmosferę oraz co najważniejsze bezpieczny nadzór spływu kajakowego naszej klasy, za co pragniemy w tym miejscu serdecznie podziękować.

Julia Zacharewicz

Nie zapomnij udostępnić: