Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 16 września, 2016 Tytuł artykułu

Egzamin z integracji w Publicznym Gimnazjum nr 1

Treść artykułu

Wrzesień to tradycyjnie w PG 1 w Brzegu miesiąc wyjść i wyjazdów integracyjnych wszystkich uczniów.

12.09.2016 szczęśliwie egzamin z integracji zespołów klasowych zdały kl. 2A i 2B, które dzięki swoim wychowawcom – p. M. Niewczas i p. M. Andruchowiczowi odbyły spływ pontonowy Przełomem Bardzkim.

Spływ pontonowy łączy się z lekcją bezpiecznego wypoczynku nad wodą i sprawdzianem kondycji fizycznej. Wszyscy śmialiśmy się z zasad posługiwania się pagajami (wiosłami), jednak po 4 godzinach wiosłowania miny mieliśmy nieszczególne. Atrakcją spływu były spotkania pontonów na rzece i „bitwy morskie” i niezaplanowana kąpiel niektórych gapowiczów, którzy wypadli z pontonów (mieliśmy kamizelki ratunkowe, a poziom rzeki sięgał do kolan, więc było bezpiecznie i wesoło jednocześnie).

Spływ połączony był z pobytem w Kłodzku i zwiedzaniem Twierdzy. Chłód podziemi i wąskie korytarze (90 cm przejście) pobudzały wyobraźnię i dawały wytchnienie zmęczonym ciałom … choć przejście „w przysiadzie” przez labirynt twierdzy zwłaszcza dla wysokich kolegów był wyzwaniem.

Cudowną nagrodą za całodniowe trudy był widok z twierdzy na Kotlinę Kłodzką. Piękna jeszcze letnia pogoda przypomniała nam wakacje, a spływ był sprawdzianem naszej jedności współdziałania i integracji. To był piękny dzień, polecamy wszystkim taką wycieczkę.

Uczniowie kl. 2A i 2B

 

Nie zapomnij udostępnić: