Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 7 lipca, 2016 Tytuł artykułu

Bezpieczniej w szkole, na drodze i cyberprzestrzeni

Treść artykułu

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 dostanie wsparcie finansowe na realizację programu „Bezpieczna+”. Są to fundusze przeznaczone na zajęcia z dziećmi dotyczące wielu dziedzin, od np. nauki zasad ruchu drogowego poprzez warsztaty z zakresu tolerancji.

Będą także zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej, zachowania się w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu, a także poznawanie nowych technologii w sieci.

Program będzie realizowany przy współpracy Centrum Aktywnego Wsparcia z Brzegu. Fundusze na dofinansowanie pochodzą z rządowego programu, a zostały przyznane przez Opolskie Kuratorium Oświaty. Realizację zaplanowano od września do grudnia. Koszt realizacji projektu to 6250 zł, z czego 1250 wyłożyła Gmina Brzeg.

Program ma zmienić postawy uczniów, nauczyć ich właściwego zachowania w określonych sytuacjach, a także nauczyć się radzić sobie z emocjami. Natomiast rodzice otrzymują informację, gdzie ewentualnie, w razie potrzeby i problemów z dziećmi, szukać pomocy (chodzi o punkty kryzysowe).

Nie zapomnij udostępnić: