Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 15 czerwca, 2016 Tytuł artykułu

Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 4 na Zielonym Przedszkolu

Treść artykułu

W dniach 6-8 czerwca 2016 r. dzieci z najstarszych grup Przedszkola Publicznego nr 4 z Brzegu wraz ze swoimi opiekunami przebywały na  „Zielonym Przedszkolu” w Głuchołazach w Ośrodku Wypoczynkowym „Czerwony Kozioł”. Trzy dni z dala od rodzinnego domu spędziło 21 odważnych przedszkolaków. Był to dla nich pierwszy egzamin z samodzielności i próba charakteru. Wszyscy zdali ten sprawdzian bardzo dobrze, zresztą nie było zbyt wiele czasu na tęsknotę za rodzicami, gdyż całe dnie spędzaliśmy na zwiedzaniu, aby jak najwięcej zapamiętać z tego wyjazdu. Głuchołazy, malownicza miejscowość jest doskonałym miejscem na wypoczynek w górach. Liczne szlaki turystyczne pozwalają bliżej poznać ich urok, klimat i mieszkańców.

W pierwszym dniu wybraliśmy się do siedziby Opolskich Parków Krajobrazowych w Pokrzywnej, gdzie uczestniczyliśmy w zajęciach przyrody dotyczących występujących  charakterystycznych dla tego regionu roślin i zwierząt.

Trasę wycieczki po Głuchołazach rozpoczęliśmy od „Źródełka Żegnalce” z którego mogliśmy się napić wody oraz wziąć w butelki na drogę. Zafascynowała nas legenda wg  której, przy źródełku mieszkańcy żegnali swoich bliskich wyruszających            w poszukiwaniu pracy.  Idąc dalej promenadą spacerową doszliśmy do Groty Bialskiej zwanej potocznie „Góralską”. Jest to dawna sztolnia powstała po eksploatacji złota, stanowiąca schronienie dla nietoperzy.  Następnie ruszyliśmy ścieżką przyrodniczo-dydaktyczną, zdobywając szczyt Przedniej Kopy. W trakcie pokonywania szlaku górskiego mieliśmy okazję podziwiać kamienne kapliczki przedstawiające Mękę Pańską, docierając do Kaplicy św. Anny zbudowanej na tzw. „Wiszących Skałach”.

Szubieniczna Góra to kolejne ciekawe miejsce, które warto zobaczyć. Na szczycie drewniana altanka pozwoliła mam odpocząć i podziwiać panoramę miasta.

Największą atrakcją była jednak dla dzieci lekcja historii kopalnictwa złota w rejonie Gór Opawskich, a potem poszukiwanie tego cennego kruszcu samodzielnie.

W ostatnim dniu naszego pobytu pojechaliśmy do Jarnołtówka, skąd

zdobywaliśmy Biskupią Kopę – najwyższy szczyt polskiej części Gór Opawskich, a przy tym najwyższą górę Opolszczyzny.

Niesamowitą frajdą wszystkich przedszkolaków było ognisko oraz samodzielne pieczenie kiełbasek. Czas przy ognisku minął bardzo przyjemnie, a górskie powietrze sprawiło, że wszystkim dzieciom dopisywał apetyt.

Aby miło zakończyć pobyt w Głuchołazach zorganizowano dyskotekę. Nie zabrakło na niej migających świateł, laserów i dymu. Dzieciom bardzo podobała się taka forma rozrywki, przez godzinę tańczyły w rytm muzyki.

Mieliśmy też czas na zwiedzanie miasta oraz zakup pamiątek.

Wszyscy wróciliśmy do domu cali i zdrowi, choć zmęczeni – pełni wrażeń. Czas spędzony wspólnie minął bardzo szybko. Prawie wszystkie dzieci stwierdziły, że chętnie pojadą znów za rok. Dziękujemy Rodzicom za zaufanie, którym nas obdarzyli, powierzając nam swoje pociechy.

 

 

Nie zapomnij udostępnić: