Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 15 czerwca, 2016 Tytuł artykułu

Nasza szkoła czyta!

Treść artykułu

W dniu 10.06.2016r. o godzinie 10.00 cała polska młodzież mogła wziąć udział w Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej pod nazwą „Jak nie czytam, jak czytam” organizowanej m.in. przez czasopismo „Biblioteka w Szkole” i wiele innych podmiotów związanych z książką.

PSP nr 8 oraz PG nr 4 z OI w ZS nr 2 z OI w Brzegu uczestniczyły aktywnie w wydarzeniu. Wszystkie klasy włączyły się we wspólne czytanie. Każdy uczeń, zaopatrzony w swoją książkę, mógł poczytać i pokazać innym, że książka to dobry sposób na spędzanie czasu. Korytarze szkolne zapełniły się prawie po brzegi. Na każdym piętrze czuć było ducha przygody, fantazji. Klasy młodsze w kolorowych barwach, na wygodnych kocykach i poduchach także miło spędziły czas z książką. Królowały bajki i baśnie. Ale zagościł też u nas Detektyw Pozytywka, Koszmarny Karolek oraz zaskakujący i przezabawny Mikołajek. Nasze maluchy, na co dzień żywiołowe i aktywne, miały skupione miny. Starsi uczniowie też pokazali klasę wytrawnego czytelnika. Także nasi pedagodzy wraz ze swoimi wychowankami zagłębili się w świat przyrody, kosmosu,  zagadki i tajemnicy. Przez pół godziny szkoła po prostu zaczytała się. I był to czarowny widok, przyznaję …

Wszyscy ustanawialiśmy rekord czytania w jednym miejscu, ale nie to było najważniejsze. Istotne były wspólne chwile spędzone z książką, wymiana informacji na temat ciekawych pozycji, a może nawet złapanie małego bakcyla czytelniczego … Duży pokazał małemu, że czytanie jest ważne i powinno być obecne w naszym codziennym życiu. Mały natomiast pokazał wszystkim dużym, że czytanie nie przeminęło. Wbrew statystykom  mówiącym, iż 68% dorosłego społeczeństwa nie czyta – my pokazaliśmy, że „Jak nie  czytam, jak czytam”.

Żegnam się zatem słowami słynnego pisarza Umberto Eco „Kto czyta książki, żyje podwójnie”. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i wspólną zabawę. Nauczycielom za pomoc i stworzenie miłej atmosfery.

Rekord w naszej szkole uważam za pobity J!

Z czytelniczym pozdrowieniem

Anna Pączek

 

Nie zapomnij udostępnić: