Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 14 czerwca, 2016 Tytuł artykułu

Błogosławieni miłosierni – śpiewająco…

Treść artykułu

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego – jako organizator –gościła w dniu  09.06.2016  uczestników  XIV Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Religijnej im. Ks. Grzegorza Ostrowskiego pt.” Błogosławieni miłosierni.” Konkurs wpisał się w rok bogaty w wydarzenia religijne. Z jednej strony szczególny czas Roku Miłosierdzia Bożego i Jubileuszu 1050 – lecia Chrztu Polski, a z drugiej czekające nas Światowe Dni Młodzieży,  utworzyły szczególny klimat do przeżywania tego doniosłego wydarzenia przez dzieci ich opiekunów, jak również organizatorów konkursu.

  Celem konkursu było:
a)  popularyzowanie wartości chrześcijańskich,

b) promocja Światowych Dni Młodzieży
c) prezentacja umiejętności i artystycznego dorobku solistów i zespołów

d) przybliżenie rangi Roku Miłosierdzia

       Zespół wokalny „Fraza” Szkoły Podstawowej nr 8 oraz solistka Elżbieta Terpiłowska godnie reprezentowali naszą szkołę, zajmując pierwsze miejsca w kategorii wiekowej kl. IV – V. Nasza solistka wyśpiewała I miejsce piosenkami: „Ave Maria Jasnogórska” oraz „Czarna Madonna”, a zespół wokalny swoje I  miejsce wyśpiewał, prezentując  piosenki: „Hallelujah” oraz „ Błogosławieni Miłosierni”.

        Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie. Jak podkreślają uczestnicy najważniejsze było to, że mogli się spotkać i cieszyć się swoją obecnością. Były chwile, że ręce same składały się do oklasków, a dzieci w ławkach kołysały się w rytm muzyki. Był też czas zadumy i refleksji, kiedy  myślami mogliśmy przenieść się przed tron Jasnogórskiej Pani – Matki Pięknej Miłości.

        Wszyscy wspaniale się zintegrowali, wzajemnie dopingowali, kończąc to wyjątkowe wydarzenie wspólnym śpiewem. Radość zagościła w naszych sercach, bo dzięki uczestnikom i organizatorom mogliśmy wspólnie przeżywać ten wyjątkowy czas Roku Miłosierdzia Bożego, za co serdecznie wszystkim dziękujemy.

 

Anna Krupa

Jolanta Kurowska

 

 

Nie zapomnij udostępnić: