Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 21 kwietnia, 2016 Tytuł artykułu

„The Greatest” z PG1

Treść artykułu

„The Greatest z PG1”

W piątek 15 kwietnia Edyta Małek z klasy 3B oraz Oliwia Tracz z klasy 1B reprezentowały Publiczne Gimnazjum nr 1 jako zespół „The Greatest” w finale konkursu „I know I can”, organizowanym przez europosłankę Danutę Jazłowiecką oraz Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w Opolu.

W konkursie brali udział uczniowie gimnazjów z Opolszczyzny i Dolnego Śląska, a ich zadaniem było napisanie tekstu w języku angielskim do wybranego  podkładu muzycznego zaproponowanego przez organizatorów. Piosenkę należało nagrać i przesłać organizatorom. Spośród nadesłanych interpretacji jury wyłoniło dziesięciu finalistów, którzy wykonywali wybraną piosenkę na żywo w sali kameralnej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Brzeg reprezentowany był przez nasz zespół po raz pierwszy,   o czym wspomnieli prowadzący.

Występy zespołów oceniali Anna Panas-wokalistka jazzowa, Roman Hudaszek- kompozytor i muzyk współpracujący z radiem i telewizją,  Eoin McHugh- lektor języka angielskiego, który wyrażał swoją opinię na temat  napisanych tekstów piosenek oraz Rafał Poliwoda, dyrektor Narodowego Centrum Piosenki w Opolu. Jury  oceniało wykonawców po każdym występie. Edyta otrzymała świetne recenzje.

W tegorocznym konkursie do wyboru były następujące utwory: „Firework”( Katy Perry), “The Man”( Aloe Blacc), „The World’s Greatest”( R Kelly), „Rise” (Eddie Vedder ) czy „Survivor” (Destiny’s Child).

Patronat  honorowy nad  konkursem objęli Prezydent Opola Pan Arkadiusz Wiśniewski oraz Opolskie Kuratorium Oświaty.

W trakcie obrad jury publiczność miała okazję podziwiać  występy  Vanessy Siwy, uczestniczki programu „Mali Giganci” oraz Jonatana Koźlika- laureata wielu konkursów, który zachwycił wszystkich interpretacją wielu znanych utworów na gitarze. Wszystkich zachwycił tort przygotowany z okazji 5 jubileuszu konkursu „I know I can”.

Nasze dziewczyny udzieliły wywiadu dla Radia Opole i opowiedziały o tym, jak wyglądała ich współpraca.  Oliwia napisała tekst do piosenki „The World’s Greatest”, którą w Opolu zaśpiewała Edyta. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki. Nasze dziewczyny świetnie się bawiły, a uwagi jurorów były dla nich niezwykle cenne.

Autorzy zdjęć:

Tomasz Socha, Iwona Denes

 

Nie zapomnij udostępnić: