Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 21 marca, 2016 Tytuł artykułu

Brzeżanka Natalia Bajor Mistrzem Polski Tenisa Stołowego w Grze Mieszanej. Gratulujemy sukcesu!

Treść artykułu

W dniach 18-20 marca na obiektach Hali Widowiskowo – Sportowej AQUA – ZDRÓJ  w Wałbrzychu rozegrano 84. Indywidualne Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym. W mistrzostwach wzięło udział 64. zawodniczek i 64.zawodników, wyłonionych na podstawie rankingu krajowego (po 32) oraz mistrzów i wicemistrzów poszczególnych województw. W IMP udział wzięła brzeżanka 19-letnia Natalia Bajor, na podstawie rankingu krajowego z nr.8 – wychowanka trenera Zdzisława Grobelskiego z UGKS Odra w Brzegu, a reprezentująca obecnie KU AZS UE Wrocław. Nasza pingpongistka wypadła rewelacyjnie w grze mieszanej, gdzie wspólnie z Konradem Kulpą – 22 lata (KST Energa Manekin Toruń) zdobyli tytuł mistrzów Polski oraz wywalczyli złote medale. W finale nasza para pokonała 3-2 (5,-10,7,-7,10) duet Magdalena Sikorska(KS Polkowice)/Jakub Perek (LKS Pogoń Lębork). Mecz był niezwykle zacięty i emocjonujący, a wynik ważył się do ostatniej piłeczki. Bardziej odporna okazała się nasza młoda para i pokonała 30-latków zdobywając złoty medal. Bardzo dobrze zaprezentowała się Natalia w grze singlowej i grze podwójnej, gdzie uplasowała się na miejscach w przedziałach 5-8. W grze singlowej przegrała dopiero w walce o półfinał z posiadająca polski paszport Chinką Li Qian, która zresztą zdobyła mistrzostwo Polski w cuglach, nie przegrywając nawet seta i wygrała wszystkie mecze po 4-0. W grze podwójnej Natalia wraz z koleżanką klubową Sandrą Wabik uległy w walce o półfinał 2-3 (4,7, -9,- 6,-9) parze KS Bronowianka Kraków Marta Smętek/Paulina Knyszewska. W innych grach tytuły mistrzów Polski zdobywali:

Gra podwójna kobiet: Para Katarzyna Grzybowska- SKTS Sochaczew/Natalia Partyka SPAR – Zamek Tarnobrzeg pokonała w finale 3-0 (9,4,5) parę Joanna Kiedrowska – Chrobry Międzyzdroje/ Aleksandra Falarz- KS Bronowianka Kraków.

Gra podwójna mężczyzn: Jakub Dyjas (Energa – Manekin Toruń)/Daniel Górak Bogoria Grodzisk Maz.) pokonali w finale 3-1 (12,6,-5,13)  Daniela Bąka (Warta Kostrzyn)/ Roberta Florasa (Kolping Frac Jarosław).

Gra pojedyncza kobiet: Li Qian pokonała w finale 4-0 (9,5,7,9) Natalię Partykę – obie SPAR- Zamek Tarnobrzeg.

Gra pojedyncza mężczyzn: Tomasz Lewandowski (AZS Politechnika Rzeszów) wygrał 4-1 (12,11,7-18,11) w finale z Patrykiem Chojnowskim (Dekorglass Działdowo).

Natalia w ciągu trzech dni rozegrała w 3-ech konkurencjach 12. meczów, uzyskując10 zwycięstw i ponosząc 2 porażki,  przy bilansie setów 35-14.

T. Strzelbicki, fot. arch. N. Bajor

Nie zapomnij udostępnić: