Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 23 lutego, 2016 Tytuł artykułu

Odkrywamy talenty w Przedszkolu Publicznym nr 5

Treść artykułu

Przedszkole Publiczne nr 5  to miejsce, w którym oprócz starannego przygotowania do szkoły, dzieci mają szansę rozwinąć swoje zainteresowania i  zdolności. Nasze przedszkole, jako jedyne na terenie Brzegu, może pochwalić się zaszczytnym tytułem „Szkoły Odkrywców Talentów”. Tytuł ten przyznawany  jest placówkom, które w szczególny sposób odkrywają, promują i wspierają uzdolnienia dzieci i młodzieży.

Jak powszechnie wiadomo rozwijanie zdolności wiąże się wielką radością i satysfakcją, ale również z wysiłkiem i systematyczną i pracą. Wierzymy, że w każdym dziecku tkwi wielki potencjał, który należy dostrzec, pielęgnować i rozwijać. Dlatego też w codziennej pracy dydaktyczno-wychowawczej staramy się stworzyć dzieciom możliwości do maksymalnego rozwoju.

Oprócz zajęć wynikających z podstawy programowej na terenie przedszkola organizowane są bezpłatne zajęcia dodatkowe w każdej grupie. Stanowią one doskonałą okazję do poszerzenia dziecięcych horyzontów ,wzbogacają naszych  wychowanków o nowe doświadczenia oraz pozwalają spróbować swoich sił na różnych polach.

Podczas zajęć z języka angielskiego przedszkolaki osłuchują się z brzmieniem języka obcego. Dzieci poznają podstawowe, zwroty, polecenia oraz słownictwo z różnych działów. Uczą się prostych wierszyków, piosenek oraz wiadomości na temat kultury anglojęzycznej. Wszystko to po to, aby zainteresować dzieci językiem , wzbudzić w nich pozytywną motywację i chęć do dalszej jego nauki .

Prowadzone zajęcia muzyczne rozwijają zdolności wokalne, taneczne oraz poczucie rytmu naszych podopiecznych.  Udział w cyklicznych „Spotkaniach z muzyką” oraz koncertach w Szkole muzycznej pozwala dzieciom obcować z różnymi gatunkami muzycznymi, a także uwrażliwia je na piękno muzyki granej na żywo.

Zajęcia teatralne stwarzają okazję do samodzielnych i kierowanych zabaw w teatr. Przygotowują naszych podopiecznych do konkursów recytatorskich, a także udziału w uroczystościach przedszkolnych oraz w środowisku lokalnym.

Zajęcia ruchowo-relaksacyjne obejmują działania dotyczące zdrowia, bezpieczeństwa i turystyki. Są to m.in. ćwiczenia i zabawy na sali gimnastycznej oraz na świeżym powietrzu , wycieczki piesze i autokarowe, nauka jazdy na rowerze w Przedszkolnym Miasteczku Rowerowym, udział w olimpiadach sportowych, spacery  familijne  oraz wycieczki po Brzegu z przewodnikiem PTTK, udział w  corocznym Rajdzie Rowerowym Przedszkolaka, festynie rodzinnym, zdobywanie srebrnej i  złotej Odznaki Turystycznej PTTK „Siedmiomilowe buty”, nauka pływania na basenie oraz spotkania z ciekawymi ludźmi.

Tych, którzy troszczą się o wszechstronny rozwój swoich pociech zapraszamy do naszego przedszkola. Jak sama nazwa głosi jest to wybór na 5 J.

 

Monika Kużdżał

Beata Kopij

 

Nie zapomnij udostępnić: