Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 12 lutego, 2016 Tytuł artykułu

Podpisanie umowy o dopłatach żłobkowych

Treść artykułu

W gabinecie Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka miała miejsce ceremonia podpisania umowy pomiędzy Gminą a Niepublicznym Żłobkiem „Słoneczko”, w sprawie dofinansowania pobytu 30 dzieci. Chodzi o maluchów z terenu miasta, których pobyt gmina będzie współfinansować.

– Chciałabym podziękować w imieniu rodziców za pomoc i wypracowanie takiego modelu współpracy, który ułatwia im finansowanie pobytu dzieci w naszej placówce – powiedziała Urszula Tymków, dyrektor NŻ „Słoneczko”

– Cieszę się, że kolejną sprawę udało się uregulować w szybkim czasie – powiedział Jerzy Wrębiak.

Przypomnijmy, że-jak już wcześniej informowaliśmy-zgodnie z zapowiedziami władz Brzegu, od lutego Gmina  będzie dofinansowywać pobyt dziecka zamieszkałego na terenie Gminy Brzeg do 200 zł miesięcznie. Jest to równoznaczne z pomniejszeniem o tę kwotę opłaty wnoszonej przez rodziców za pobyt dziecka w żłobku niepublicznym.

Powyższa forma dofinansowania  dopłat do pobytu dzieci dotyczy  niepublicznego  żłobka, który został wyłoniony w otwartym konkursie, tj.: ATUT Urszula Tymków. To pierwszy taki projekt w Gminie Brzeg.

Dofinansowanie na dziecko realizowane będzie  począwszy od lutego, aż do końca grudnia bieżącego roku. Pieniądze trafią bezpośrednio do niepublicznego żłobka, który jest partnerem tego projektu.

– Będziemy dofinansowywać kwotą 200 zł miesięczny pobyt aż 30 dzieci w tej placówce. W ten sposób chcemy wspomóc rodziny, które oddają pod opiekę swoje pociechy do niepublicznego żłobka – wyjaśnia Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.

W sumie Gmina wyda na ten cel kwotę 66 tys. zł.

Nie zapomnij udostępnić: