Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 6 maja, 2016 Tytuł artykułu

Jest kolejny sukces Brzegu. Będą fundusze na rozwój wodociągów miejskich

Treść artykułu

Ministerstwo Środowiska oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska ogłosiły listę rankingową projektów przewidzianych do realizacji, które uzyskały pozytywną ocenę formalną i merytoryczną w pierwszym konkursie programu operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko. Działanie 2.3 w perspektywie 2014-2020”.

– To kolejna dobra wiadomość dla mieszkańców miasta w ciągu ostatnich kilku tygodni. Po funduszach na budowę wałów, przekazaniu miliona złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego, a także po otrzymaniu dofinansowania do remontu i rozbudowy biblioteki miejskiej, teraz nasz projekt otrzymuje pozytywną ocenę – informuje Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak. – Tym razem chodzi o projekt nadzorowany przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, pod nazwą „Oczyszczanie ścieków w Brzegu faza III”. W ramach przedsięwzięcia przewidziano inwestycje odtworzeniowe na oczyszczalni ścieków oraz termomodernizację stacji uzdatniania wody. Będą także renowacje kanalizacji w mieście. Wartość projektu przekracza 4,2 mln. zł,  z czego dofinansowanie unijne wynosi 85 procent. Jest to kwota około 3,5 mln. zł

Przewidywany termin realizacji to przełom 2016/2017.

Przypomnijmy jednocześnie, że aktualnie spółka PWiK z powodzeniem rozliczyła realizowany w roku 2015 projekt dofinansowany ze środków unijnych, w którym kwota dotacji wynosiła ponad 12,5 mln. zł. W ramach tego zadania m.in.: zmodernizowano obiekty spółki, a także sieci wodociągowo-kanalizacyjne na terenie miasta. Zostały zbudowane nowe odcinki sieci, między innymi na powstającym osiedlu Tivoli.

 

Nie zapomnij udostępnić: